Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

27 Mayıs 2018 Pazar
Âdem Kocatürk'ün kitabı "Kebikeç" yayımlandı
Âdem Kocatürk'ün ilk kitap çalışması "Kebikeç" yayımlandı.
Kategori : Kültür Sanat
13 Nisan 2016 17:25
 
Âdem Kocatürk'ün kitabı "Kebikeç" yayımlandı

Âdem Kocatürk'ün ilk kitap çalışması "Kebikeç" yayımlandı.

Daha önceden edebiyat dergi ve sitelerinde makaleleri yayınlanan Adem Kocatürk "Kebikeç" adında bir kitap yayımladı. Divan Kitap'tan çıkan eser kitapçılarda ve "Kitap Yurdu" başta olmak üzere online kitap satışı yapan sitelerde yerini aldı.

www.ereglihaberleri.com, www.karamandan.com, www.muthaberleri.com, www.ermenekhaber.com sitelerinin ve ANT Ajans’ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Ereğlili Âdem Kocatürk’ün; “Kebikeç'te anlattıklarım tamamen yaşanmış hadiseler, bu kurgu bir kitap değil. Zaten insanlar bunu okurken anlayacaklar. Sadece bazı isimleri değiştirmeyi münasip gördüm. Birçok bölüm Karaman'da geçtiği için hemşehrilerimiz okurken belki daha çok önemseyecekler. Kitapla ilgili en çok "Kebikeç" ne demek diye soruyorlar. Bunu bilmeyenler ve bildiğini sananlar için bir bölüm ayırdım kitapta, kebikeç’in aslında ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Kitabıma ilgi gösteren herkese şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

"Kebikeç benim ilk kitap yazarlığı deneyimim" diyen Âdem Kocatürk, "Kebikeç'i "Hayat boyu biriktirdiğim anılarım ve düşüncelerimden bir deste." şeklinde tarif etti.

Kocatürk kitabı hakkında; "İtiraf etmeliyim ki bu kitap tür olarak biraz farklı. Doğrusu yayımlanmadan evvel kitabı okuyan usta edebiyatçılar da türünü tespit edemedi desek yalan olmaz. Hâl böyle iken "Kebikeç" hakkında şunu söyleyebilirim; kitapta okur ile etrafımızda her gün olup biten olağan hadiseler ve sıradan insanlardan sohbet edeceğiz. Belki biraz nükteli, biraz iğneli, bizden bahsedeceğiz. Ele aldığımız konuları işlerken hatıralarımızdan ve tarih sayfalarına adı kazınmış ölü dostlarımızın hatıralarından yardım aldık. Aralara kadim medeniyetimizin bize bedava bahşettiği şiirleri de serpiştirmeyi ihmal etmedik" dedi.

KEBİKEÇ HAKKINDA NE DEDİLER?

Prof. Dr. Nurullah Genç:

Gönül yurdunda yolunu kaybedenlere meram anlatmak her babayiğidin kârı olmasa gerek. Bu gün görüyorum ki, benim sevgili kardeşim, bu kitabında kadim şiirimizin muhteşem bedii ummanını da arkasına alarak, deruni dünyanın kaybolmuş yollarına fener tutuyor. Yürek ve zihin gücüyle meramını takdire şâyan anlatıyor. Bunu fevkalade başardığını söylemeli ve mutlu olmalıyım. Çünkü o benim yıllardır sevgiyle haberleştiğim gönül dostlarımdan birisidir.

Dr. Kâmil Uğurlu:

Kebikeç’i, daha önce yazılmış ‘’Şehir Kitapları’’ndan farklı, üslup, tarz ve dil kullanımı ile son yıllarda yazılmış en etkileyici kitap olarak değerlendirdik. Bilen ve yaşayan bir insanın rahatlığı içinde, çoğumuza alelâde gelen oylumları basitliğe kaçmadan, seviye kaybetmeden anlatmak kolay değildir. Ama yazar bu işin üstesinden gelmiştir. Hâsılı, şehri ve Kocatürk’ü farklı boyutlarda tekrar keşfetmek çok keyifli geldi bize. Sizin de aynı tadı alacağınızı umarız

Yazar Sinan Yağmur:

Kimi kitaplar vardır iddialı olmaktan öte gidemez, içeriği sizi kelimeler iklimine çekmez, orada kala kalırsınız. Kimi kitaplar vardır okudukça deruni bir çekim alanında kalır, aklın kıyısından aşkın çerağına kanatsız uçarsınız. İşte Kebikeç, hem ismi, hem de edebiyatımızda farklı tarzı ile, en mahir bir üslupla sizi mananın rengârenk diyarlarına seyr-i devran ettiren muhteşem bir eser. Doğunun sekizinci oğlu, yedi güzel adam kokulu Kocatürk’ü tebrik ediyorum.

Kitap hakkında daha detaylı bilgi için www.ademkocaturk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma : 15373
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17843 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 15332 Asayiş
İftar Saati Park Kavgası: 6 Yaralı
23 Mayıs 2018 Okunma: 6212 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın