Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Haziran 2018 Cuma
Yeni Nokia’lar Android olacak
HMD Global ile Android işletim sistemine geçiş yapan Nokia'dan müjdeli haber geldi.
Kategori : Teknoloji
06 Eylül 2017 23:32
 
Yeni Nokia’lar Android olacak

HMD Global ile Android işletim sistemine geçiş yapan Nokia'dan müjdeli haber geldi.

HMD’nin ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Nokia 3 dahil tüm Android'li Nokia'ların yeni güncellemeyi (Android 8 Oreo) alacağını duyurdu.

Bir dönemin açık ara en popüler telefon markası olan Nokia, akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla popülerliğini yitirmiş, Apple ve Samsung ile rekabet edememişti. Daha sonra Microsoft’un bünyesine geçerek Windows’un mobil işletim sistemini kullanan Nokia, bu alanda da başarılı olamadı ve nihayetinde yeniden el değiştirdi ve HMD Global’e katıldı.

HMD, Nokia’nın yeni modellerinde Android işletiminin kullanılacağını açıkladı ve bu doğrultuda geliştirdiği yeni akıllı telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6’yı tanıttı. Ülkemizde de makul fiyat aralığında satışa çıkan bu modeller, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Gelgelelim yeni Nokia modellerine dair en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Android 8 Oreo güncellemesini alıp almayacağıydı. İşte HMD’nin ürün sorumlusu Juho Sarvikas’ın yaptığı açıklamayla bu soru işareti de giderişmiş oldu.

Sarvikas, Nokia 3 dahil tüm modellerin Android Oreo güncellemesini alacağını duyurdu fakat güncelleme tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi vermekten kaçındı.

Bildiğimiz üzere Android akıllı telefonların en büyük sorunları arasında güncelleme gösteriliyor. Zira Android 8 Oreo çıkacak olmasına rağmen hala bazı telefonlara Android 7 Nougat güncellemesi gelmedi. Bu nedenle Nokia’nın Android modellerine Oreo güncellemesinin ne zaman geleceği de henüz belirsizliğini koruyor.

Okunma : 2150
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Yıldırım Düşen Genç Hayatını Kaybetti
19 Haziran 2018 Okunma: 9862 Gündem
Ereğli’ye Yeni Doktorlar Atandı
20 Haziran 2018 Okunma: 8192 Sağlık
Köyü Sel Bastı
20 Haziran 2018 Okunma: 4152 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın