Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Haziran 2018 Salı
8. Bekdik Şenliği Muhteşemdi
Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) uluslar arası şenlikte Ereğlililere unutulmaz bir gün yaşattı.
Kategori : Kültür Sanat
12 Eylül 2017 00:01
 
8. Bekdik Şenliği Muhteşemdi

Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) uluslar arası şenlikte Ereğlililere unutulmaz bir gün yaşattı.

Şenliğe Ereğli’den ve Ereğli dışından davetli katılırken, Ereğli’de Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Siyasi Parti Temsilcileri, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, daire amirleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yıl 8. si düzenlenen şenlik, okunan dualarla başladı. Şenliğin açılış konuşmasını Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) Başkanı Ali Sayar yaptı.

Sayar, bu yıl düzenledikleri 8. Ulusal 3. Uluslararası Kültür Şenliği’nin amacının birlik, beraberlik ve kaynaşma olgusunu yaşatmak olduğunu söylediği konuşmasında. Sayar,  konuşmasında Bekdik’lerin özgeçmişini anlatarak şenliğe katılanlara verdiği geniş bilgilendirmeyle tanıttığı konuşmasında, Kahraman Şehidimiz Ömer Halis Demir’in de bir Bekdik olduğunu söyledi.

Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ise, bu güzel şenliğin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Yaran, Ereğli’de düzenlenen bu şenlik sayesinde, Ereğli’nin tanıtımı ve bu kültürel şenliklerin yeni nesillere tanıtılmasına vesile olduğunu söyledi.

Kaymakam Yaran, konuşmasında, Bekdiklerin ilçenin ana unsurlarından olduğunu ifade ederek “Hizmet yarışında birlik beraberlik içerisinde güzel işlere imza atıyorlar. Sahip oldukları kültürleri bu şekilde yaşatmaları ve yeni nesillere öğretmeleri çok çok önemlidir” dedi. Yaran sözlerini şu şekilde sürdürdü ‘’Tek bir vatanımız var Türkiyemiz Dünyada en iyi yere gelme konusunda da herkes üzerine düşen vazifeyi en iyi bir şekilde yapacaktır. Bu şenliğin ülkemize hayırla vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Birbirinden özel gösterilerin sunulduğu şenlikte yerel sanatçılardan sonra sahne Alan Türk Halk Müziğinin ünlü sesi Gülşen Kutlu, Ereğlililere unutulmaz bir Türkü ziyafeti sundu.

Okunma : 3893
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8591 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 7046 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 6149 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın