Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2018 Pazartesi
Sigara Bağımlıları İçin Elektronik Sigara
İlk olarak Avrupa da üretilmiş olunup, kişilerin sigara bağımlılığından kurulmaları için tasarlanmış bir cihazdır.
Kategori : Duyurular
14 Aralık 2017 03:12
 
Sigara Bağımlıları İçin Elektronik Sigara

İlk olarak Avrupa da üretilmiş olunup, kişilerin sigara bağımlılığından kurulmaları için tasarlanmış bir cihazdır. Yapılan araştırmalara göre sigaraya nazaran daha az sağlık için zararlıdır ve kişiler bu cihaz sayesinde vücutlarına daha az oranda nikotin almaktadırlar. Alınan bu nikotin miktarı kahve ve çaydaki kadar azdır bu nedenle de bir bağımlılık etkisi yoktur. Bu cihaz sayesinde kolaylıkla kişiler sigarayı bırakmaya başlamışlardır ve ülkemizde de artık yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Elektronik sigara insan sağlığı için zararlı değildir ve %95 daha az zararı olduğu kanıtlanmıştır.

Likit İçerisinde Ne Bulunmaktadır?

Elektronik sigaralar likit bataryalardan oluşmaktadır. Bu likitler sayesinde kişiler günlük nikotin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Likit bataryalarının içerisinde sıvılaştırılmış nikotin, bitkisel gliserin ve gliserol ile tatlandırıcılar bulunmaktadır. Likitler için firmalar farklı aromalar da üretmiştir. İstediğiniz zevkinize göre aroma tercih ederek rahatlıkla zevkli bir çekim gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik sigara cihazları arasında geniş likit kapasitesi ile smok alien ürünleri çok fazla tercih edilmektedir. Bu marka sizlere kullanım kolaylığı yapabilmek için tek elle kullanım ve tek tuş ile tasarımlar üretmektedir. Ayrıca pil gücü yüksek ürünler üreterek çekim gücünüzün de daha yüksek olmasını sağlamaktadır.

Elektronik Sigara Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigaranın sağlığa herhangi bir zararı yoktur fakat kullandığınız markaların kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisinizdir. Son zamanlarda yaşanan elektronik cihaz patlaması ile sağlık sıkıntısı yaşayan kişilerin kullandığı bilenmeyen markalardan ürün almayı tercih etmeyiniz. Genellikle smok al85 gibi ürünleri tercih ederek sağlığınıza zarar gelmesini önleyebilirsiniz. Ayrıca bu cihazları kullanırken sık çekim yapmayınız. Cihazlar pil gücü ile çalıştığından dolayı her çekiminizde ısınmaktadır. Sık sık çekim yapıldığında cihaz gereğinden fazla ısınacağı için kullanım süresi azalacak ve zarar görecektir. Bu neden le daha aralıklı biçim de çekim yapmalısınız. Nikotin miktarını da arttırmadan içim yapmalısınız. Günlük nikotin kullanımınız çok olduğundan sağlığınıza zararlı olacaktır ve bayılma gibi sıkıntılar yaşayacaksınızdır. Olabildiğince çekim gücü düşük seviyelerde cihazı kullanmaya çalışmalısınız. Bu şekilde daha sağlıklı içimler yapmış olacaksınız ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayacaksınızdır.

Okunma : 3528
Foto galeri
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8040 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 6817 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 5993 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın