Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Beton Battaniyesi Nedir?
İnşaat sektöründe genel olarak yaz aylarında çalışmalar yapılmaktadır.
Kategori : Duyurular
31 Ocak 2018 02:37
 
Beton Battaniyesi Nedir?

İnşaat sektöründe genel olarak yaz aylarında çalışmalar yapılmaktadır. Soğuk hava inşaatlarda çalışmaları çeşitli nedenlerden dolayı etkilemektedir. Personellerin çalışmasını engellemesinin yanı sıra soğuk hava beton üzerinde de kötü bir etkiye sahiptir. Soğuk havalarda dökülen betonlar kuru ve soğuk hava nedeni ile hem hızlı bir şekilde kurur hem de soğuk nedeni ile çatlamalara davetiye çıkarır. Oldukça önemli olan inşa süreçlerinde yaşanılabilecek böyle durumların telafisi olmayabilir. Bu nedenle kış aylarında yapılacak olan beton görmek işlemlerinde beton yorganı kullanılabilir.

Beton birçok inşanın ana malzemesidir. Tüneller, evler, binalar, kuleler ve daha birçok yapıda beton kullanılmaktadır. Beton aynı zamanda farklı özelliklere de sahip olabilmektedir. Ancak önemli olan betonun dökülmesi sonrasında betonun çok iyi bir şekilde donması ve donma sonrasında herhangi bir çatlamanın olmamasıdır. İşte tam burada yorganı devreye girmektedir. Soğuk havalarda betonların hızlı soğuması ve çatlamasını bu sistemler engelleyebilmektedir.

Beton yorganı çeşitleri sayesinde kendi inşaatınıza uygun olan yorganı edinebilirsiniz. Bu ürün betonların üzerine konulmaktadır. Isı yalıtımı özelliği sayesinde özel bir şekilde betonların en iyi ısıya sahip olmalarını sağlamakta ve böylelikle betonun çatlamaya maruz kalmadan donmasına olanak vermektedir. Bu sistem zeminde kullanıldığı gibi duvarda veya çatılarda da kullanılabilmektedir. Uygulaması oldukça kolay olan bu sisteme uygun koşullarda da sahip olabilirsiniz. Beton yorganı fiyatları ürünün çeşitlerine, kalitesine ve ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Kendinize uygun olan özellikleri belirleyerek fiyat çıkarmanız mümkün.

Beton battaniyesi kış aylarında inşaatlar için çok önemli olduğu gibi yaz aylarında da önemlidir. Genel olarak kış aylarında daha çok ihtiyaç duyulsa da yaz aylarında da betonlarda oluşan çatlamaları engellemek için kullanılmalıdır. Beton battaniyesi çeşitleri ihtiyacınıza göre şekillenmekte ve inşaatınızın en iyi şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktadır. İnşaatların her zaman en iyi şekilde inşa etmek için bu sistemi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu sistemler betonlarınızın sağlıklı bir şekilde donmasına olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda karşılaşabileceğiniz herhangi bir çatlama veya dökülme sorunlarını da minimize ederek sizi ekstra maliyetlerden de kurtaracaktır.

Beton battaniyesi fiyatları ise kullanılacak battaniye ölçülerine ve çeşidine göre değişmektedir. Bu tür çalışmalarda kullanılan malzemeler genelde çok olmaktadır. İnşaatınız ne kadar büyük olursa kullanılacak battaniye ebatları da o kadar büyüyecektir. Ancak burada önemli olan nokta ise kullanılacak olan battaniyelerin sürekli olarak kullanabilmenizdir. Bir kere envanterinize girdikten sonra diğer inşaatlarınızda da battaniyeleri kullanabilirsiniz. Oldukça basit bir sistem olarak beton örtüsü sistemleri sayesinde sizlerde inşaatlarınıza beton döktüğünüzde çatlama veya parçalanma sorunlarını düşünmenize gerek kalmayacaktır. Hava şartlarından dolayı ortaya çıkan beton kırılmaları, çatlamaları ve dökülmeleri bu sistem sayesinde sona edecektir. Özel imalatlar ve özel teknoloji sayesinde ısı yalıtımı gören bu ürünler betonlarınızın olması gereken sıcaklıkta kurumasını sağlayarak oluşabilecek sorunların önüne geçecek ve sizi ekstra masraflardan kurtaracaktır.

Firmamız beton battaniyesi konusunda uzman ekibi ile kaliteli malzemeler ile üretimini gerçekleştirmektedir. Sizlerde inşaatlarınızda kullandığınız betonların sağlam bir şekilde kurumasını ve çatlama veya dökülme sorunları ile karşı karşıya kalmamasını istiyorsanız bu sistemlerden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde siparişlerinizi vererek sizlere özel üretimlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Okunma : 2803
Gündem haberleri
Ereğli’de Vahşet, Cesedi Parkta Bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 17603 Asayiş
Kanalda Bulunan Cesedin Kimliği Belli Oldu
23 Mayıs 2018 Okunma: 14941 Asayiş
Bakın Burası Neresi
22 Mayıs 2018 Okunma: 8402 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın