Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2018 Pazartesi
Afrin'de Çember Daralıyor!
Zeytin Dalı Harekâtı’nda 33 gün geride kalırken Mehmetçik ve ÖSO güçleri, Afrin yakınlarındaki iki köyü daha YPG/PKK’lı teröristlerden temizledi.
Kategori : Ulusal Haberler
22 Şubat 2018 12:21
 
Afrin'de Çember Daralıyor!

Zeytin Dalı Harekâtı’nda 33 gün geride kalırken Mehmetçik ve ÖSO güçleri, Afrin yakınlarındaki iki köyü daha YPG/PKK’lı teröristlerden temizledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekâtı’nda Afrin’in kuzeydoğusundaki Uverkan köyü ile kuzeybatısındaki Karababa köyünü de YPG/PKK’lı teröristlerden temizledi.

1829 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1829 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Uvernkan köyünün teröristlerden arındırılmasıyla birlikte harekât güneye doğru derinleştirilmiş oldu. TSK ve ÖSO unsurları Afrin’e doğru ilerleyişini sürdürürken Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan ve daha önce El Bab’ta ve hendek operasyonlarında görev yapan Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) timleri de sınır bölgelerine sevk ediliyor. 

BÖLGEYE ASKER VE SİLAH SEVKİYATI DA SÜRÜYOR

Harekat bölgesine asker ve mühimmat sevkiyatı devam ederken Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin'in kuzeyindeki Mikdad ve Ali Racu köylerini ve Afrin'in güneybatısındaki Tell Dilur köyünü teröristlerden temizledi.

91 NOKTA TEMİZLENDİ

Harekât kapsamında, Afrin’in batı ve kuzey kırsalında yer alan teröristlere ait mevziler, savaş uçakları, obüsler ve çoklu roketatarlarla ateş altına alındı. Harekâtta önceki gün Afrin’in Dayr Savvan köyü kurtarılarak, teröristlerin Afrin’de Kilis’le olan sınır teması kesilmişti. Uverkan köyünün alınmasıyla harekât, güneye doğru derinleştirilmiş oldu.

TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeybatısındaki Racu beldesine bağlı Karababa köyünü de YPG/PKK-DEAŞ’tan kurtardı. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri böylece harekâtın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 63’ü köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 20’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 91 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Okunma : 886
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8047 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 6818 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 5994 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın