Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Nisan 2018 Pazartesi
Özel çocuklardan müşterilere çay ve kahve servisi
Konya’nın Beyşehir ilçesinde down sendromlu çocuklar, belediyenin sosyal tesislerinde 3 saat süreyle müşterilere çay ve kahve servisi yaptı.
Kategori : Gündem
22 Mart 2018 11:20
 
Özel çocuklardan müşterilere çay ve kahve servisi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde down sendromlu çocuklar, belediyenin sosyal tesislerinde 3 saat süreyle müşterilere çay ve kahve servisi yaptı. 

Beyşehir’de bir rehabilitasyon merkezinde öğrenim gören down sendromlu çocuklar, 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü kapsamında, Beyşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinden Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde müşterilere üç saat boyunca çay, kahve ve talep gelen içeceklerin servisini yaptı.

Çocuklar, mesaileri sırasında usta garsonları aratmadı.

Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ayşe Çetin, yaptığı açıklamada, “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla artı 1 farkla biz de bu çocuklarımızın farkındayız ve onların da birçok şeyi başarabileceklerini biliyoruz. Velilerimizle, öğrencilerimizle pek çok alanda aslında varlar. 
Beyşehir olarak bunun farkındalık düzeyini artırmak üzere buradayız” dedi. 
Beyşehir Belediyesi’ne de düzenledikleri etkinlikte kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Çetin, “Son derece mutlu olduk. Burada olmaktan öğrencilerimiz de son derece mutlular. Öğrencilerimiz burada çay servislerini yaptılar. Hesap ödemede, müşterilerimize yardımcı oldular. 

Masaların düzeni ile ilgili olarak da yardımcı oldular. Down gurubu, çalışma olarak keyifli bir gurup. Dolayısıyla iş gösterildiğinde ve öğretildiğinde pek çok şeyi tek başlarına da başarabilirler. Biz burada aslında bunu göstermek istedik. Ben buradan Beyşehir’deki tüm esnaflarımıza bir şey söylemek istiyorum. Aslında Büyükşehirlerimizin çoğunda var.

Down kafeler çocuklarımızın çalışabildiği kafeler. Neden Beyşehir’imizde de böyle bir kafemiz olmasın? Belki onun ilk adımları olabilir. Bunları da yapabildiklerini göstermiş olduk diye düşünüyorum” diye konuştu.

Etkinlikte, down sendromlu çocuklar kendilerini mesailerinde görmeye gelen emniyet teşkilatı mensuplarıyla da bir araya geldi. Polis şapkası giyen çocuklar, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kılıç ve polis amirleriyle bir süre sohbet etti. 

Okunma : 433
Foto galeri
Gündem haberleri
Ereğlili Gelin ve Damattan Örnek Davranış
21 Nisan 2018 Okunma: 6448 Gündem
Ayrancı’da 2 köye dev bayrak yapıldı
19 Nisan 2018 Okunma: 6042 Gündem
Kırmızı ışıkta bekliyordu bir anda…
20 Nisan 2018 Okunma: 5760 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın