Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Mayıs 2018 Salı
Varis Evreleri ve Saç Ekiminin Tedavi Aşamaları Nelerdir
Varis, toplardamarın işlev bozukluğudur.
Kategori : Sağlık
20 Ekim 2016 10:07
 
Varis Evreleri ve Saç Ekiminin Tedavi Aşamaları Nelerdir

Varis, toplardamarın işlev bozukluğudur. Toplardamarın pompaladığı kanın vücudun en alt kısımlarından olan bacaklarda birikmemesi için ve kanın devir daim olması için toplardamara ihtiyaç duyulur çeşitli faktörlerden dolayı toplardamarın faaliyetleri azalır bunun nedeni hareketsizlikten kaynaklı bacak kaslarının zayıflaması çok önemli etkenler arasında yer almaktadır. Toplardamar kapakçıklarından bacağın alt bölümüne sızan kanlar burada damarlardan sızarak zamanla cilt üzerinden belli olan damarımsı görüntüye neden olurlar başlangıçta ince kırmızı renkte olan bu kılcal damarlar bir süre sonra tedavi edilmediğinde genişleyerek tüm bacakları sarmaktadır. Varis özellikle kilolu bayanlarda görülen ve bayanların eteğe düşman olmalarını sağlayan bir hastalıktır. Çünkü bacakta çok belli olan varisler etek altında hoş görüntü oluşturmamaktadır.

Hoş görüntü oluşturmayan bir başka sorun ise saç dökülmesine bağlı olarak ortaya çıkan kellik problemidir. Kellik sonucunda insanlar artık kendilerini iyi hissetmeyebilir hatta rahatsızhissedebilirler. Bu yüzden yapılması gereken şey kesinlile doğru saç bakımı yapmak olmalıdır. Eğer zamanında yapılmadıysa tedavisi saç ekimi olan operasyonlar geçirmeniz gerekebilecektir.

Başlangıç evresinde tedavi edilmeyen varis ileriki dönemlerde tedavi edilmediğinde bacaktaki görüntüsünün artması varis kanallarının genişlemesi ve ciddi derecede damar yolu bozulmalarına yol açabilecek tehlikeli bir hastalıktır. Tedavi edilmeyen varis hastalığı damarların tıkanmasına ve tıkalı damarların kalbe ya da beyne pıhtı atmasına neden olabileceği gibi ölümcül bir hastalık ta olabilmektedir. Hastalığın tedavisi son yıllarda teknolojinin her alanda ilerlediği gibi tıp alanına kazandırdığı yeni donanımları sayesinde oldukça kolay ve başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Ülkemizde varis tedavileri köpük tedavisi, lazer tedavisi, radyo frekans tedavisi ve gerekli görülürse cerrahi yöntem ile varis tedavisi mümkün olmaktadır. Gelişen teknoloji insan hayatını kolaylaştırırken insan hayatındaki hareket kısıtlayıcı yenilikleriyle de insanlığa bir nevi zarar vermiş oluyor.

Üç aşamada gelişen varisler başlangıç, orta ve büyük varisler olmak üzere karşımıza çıkıyor. Hastaların varisi gördüklerinde vakit kaybetmeden bir uzmana görünmeleri bu hastalığın daha fazla ilerlemeden tedavi edilmesine destek olmaktadır.  Varis hastalığı beklediğinde iyileşme olmayan ve sürekli büyüyerek bacağı saran sinsi bir hastalıktır. Varis büyüklük derecelerine göre uzman ve asta işbirlii ile en uygun tedavi yöntemi belirlenerek tedaviye başlanmaktadır.

Varis hastalığının bu şekilde aşamalardan geçtiğini açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Saç ekimi de yine aynı şekilde birçok tedavi evresinden geçmektedir. Bu tarz tedavi aşamaları her zaman için estetik cerrahileri tarafından tanı ve tedavi sonrasında yapılmaktadır. Saç ekimi tanısı da zaten doktorlar tarafından ilk başta yapılacağından dolayı iyi bir tanı tedavi yapılmış olabilecektir.

Sağlığını kaybetmiş kişilerin çoğunluğu fazla kilolu olup hareket kısıtlığı yaşayan kişilerden oluşmaktadır. Vücut bir makine gibidir. Ve er bölümü nasıl hareket içerisindeyse insanın dıştan da bunu desteklemesi gerekmektedir.

Okunma : 2473
Gündem haberleri
Boğulan genci başkan kurtardı
20 Mayıs 2018 Okunma: 6487 Asayiş
Greyderin Altında Can Verdi
19 Mayıs 2018 Okunma: 5442 Asayiş
Cansız Bedeni Evinden Çıktı
19 Mayıs 2018 Okunma: 5359 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın