Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Nisan 2018 Salı
Varil Pompaları Çözümünde Odaksan Kalitesi
Özellikle tehlikeli maddelerin yoğun olarak kullanıldığı ağır sanayide güvenilir ve kaliteli malzemelerin kullanılması gerekiyor.
Kategori : Duyurular
24 Aralık 2016 00:55
 
Varil Pompaları Çözümünde Odaksan Kalitesi

Özellikle tehlikeli maddelerin yoğun olarak kullanıldığı ağır sanayide güvenilir ve kaliteli malzemelerin kullanılması gerekiyor. İşte bu malzemelerden bir tanesi de varil pompası ve varil pompaları türleridir. Tehlikeli maddeleri bünyesinde taşıma özelliğine sahip olan varillerin yanı sıra bu maddeleri kullanılacağı ortamlara güvenle ulaştırırlar.

Güvenli kilit mekanizmaları ve bünyelerinde bulunan özel malzemeler, olası kazaların önlenmesinde etkilidirler. Ağır sanayide ve birçok alanda kullanılan varil pompaları farklı modellerde satışa sunulurlar.

Varil Pompası Modelleri Nelerdir?

Otomatik ve manuel olarak kullanılabilen modelleri bulmak mümkündür. El ile kumanda edilebilen modellerde emme ve basma özellikleri bir arada bulunur. 60–220 LT kapasitesine sahip olan varillerde kullanılabilirler. 1” emiş çapı ile güçlü vakum özelliği sergilerler. Bu modelde olan varil pompası, el ile kumandalı olarak dakikada 19 litre basabilme kapasitesine sahiptir.

Her basma aralığında 0,30 litre sıvı iletebilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda güvenlik başta olmak üzere birçok işlevin kullanılmasını sağlayan aksesuarları bulunur. INOX malzemesinden üretilen piston kolu, özel imalat contalar ve keçe ürünleri PE ve FKM denilen malzemelerden yapılırlar.

Genel olarak; cam suyu, asitler, Adblue gibi yanıcı ve tehlikeli maddeleri bünyesinde tutan varillerde kullanılırlar. Varil pompaları kullanıldığı varilin içinde bulundurduğu sıvıya göre değişik özelliklere sahip olarak üretilirler.

Kimyasal özellik gösteren ürünler arasında solvent ve asit ürünleri, diğer sıvılara göre farklı özellikler gösterirler. Yanıcı ve aynı zamanda yakıcı özelliktedirler. Deriye temas ettiğinde yakan asit türleri için özel malzemelerden üretilen pompa modelleri gerekir. Kimyasal varil pompaları ise bu türden ürünlerdir. Direnç değerleri asit ve benzeri tehlikeli maddeleri güvenle iletebilecek düzeydedir.

Mekanik yapıları, daimi tur sağlayacak özelliktedir. Bir turda 180 ML sıvı basabilme kapasitesine sahiptirler. Ayrıca dakikada 22 litre basabilirler. Asit ve solvent gibi tehlikeli maddelerin yanı sıra; alkol, tiner, mazot, Adblue gibi yanıcı kimyasalların muhafazasında ve iletilmesinde de kullanılabilirler.

Otomatik ve el tipi modellerini bulabilmek mümkündür. Düşük akışkanlığa sahip olan sıvılarda da bu ürünler kullanılabilir.

Ürünleri incelemek ve daha fazla teknik bilgiye ulaşmak için, http://odaksan.com.tr/mekanik-varil-pompalari/ bağlantısına tıklamanız yeterlidir.

Okunma : 4730
Foto galeri
Gündem haberleri
Ereğlili Gelin ve Damattan Örnek Davranış
21 Nisan 2018 Okunma: 6564 Gündem
Kırmızı ışıkta bekliyordu bir anda…
20 Nisan 2018 Okunma: 5794 Asayiş
DR. Ali Sayar’ın Acı Günü
22 Nisan 2018 Okunma: 5405 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın