Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Haziran 2018 Salı
Vişne Fidanı Çeşitlerinde Yüksek Verimlilik İçin Fidan Ova
Günümüzde birçok sebep yüzünden zirai ürünlerde farklı gübreler kullanılıyor ve organik üretimden uzaklaşılıyor.
Kategori : İş İlanları
19 Ocak 2017 20:34
 
Vişne Fidanı Çeşitlerinde Yüksek Verimlilik İçin Fidan Ova

Günümüzde birçok sebep yüzünden zirai ürünlerde farklı gübreler kullanılıyor ve organik üretimden uzaklaşılıyor. Ancak kendi üretimini kendi yapmak ya da organik olarak üretim yapıp ticarete atılmak isteyen kişiler için tohumlar ve fidanlar büyük bir şans yaratıyor.

Meyveler kazançlarının yüksek olması ve kolay bakım yapılıyor olmasından dolayı büyük bir rağbet görüyor. Özellikle vişne fidanı meyveler arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Vişne Fidanı Hangi İklimlerde Daha İyi Yetişir?

Aşırı sıcak iklim ve kuraklıkta bile meyve verebilmesine rağmen, randımanın düşük olmaması için ılıman iklimler tercih edilmesi gerekebilir. Minimum olarak yıllık 400 mm yağış ile ekstra sulama ihtiyacı duyulmadan yetiştirilebilen vişneler soğuğa da oldukça dayanıklıdır. Çiçek tomurcuklanma dönemi dışında -40 santigrat derecelere dayanarak hayatta kalmayı başarır. Çiçeklenme zamanı yağış almaması verimin yüksek olmasına yardımcı olacağı için buna dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Toprak açısından çok seçici olmayan vişne kumlu ya da kireçli topraklarda da yetişebileceği gibi kuru topraklarda da oldukça güzel bir şekilde randıman verir. Kurak yıllarda iki üç kez sulama yapılması yeterli olabilir. Özellikle Kütahya vişnesi Türkiye’deki en önemli çeşittir. Vişne fidanı çeşitleri içerisinden tercih yapılması gerektiğinde gönül rahatlığıyla seçilebilecek Kütahya vişnesi, hasadında da yüz güldüren sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Vişne Fidanı Fiyatları Ne Kadardır?

Genel olarak nisan ya da mayıs aylarında beyaz çiçekler veren maksimum 9 metrelik boyları ile hasadı kolay olan vişneler hem çok sevilmesi hem de vitaminlerce zengin olması sebebiyle çokça tüketilir. Dolayısıyla kar oranını yükseltir. Ekşi sevenlerin vazgeçilmez meyvesi olan vişne, vişne fidanı fiyatları göz önüne alındığında oldukça büyük bir getiriye sahiptir.

Çok uygun fiyatlara sahip olan bu fidanlardan elde edilen hasatlar, Türkiye’nin birçok noktasına ulaştırıldığı gibi yurtdışında da büyük bir pazara sahiptir. Kendi işini kendisi yapmak isteyen ve bu işten ticari anlamda tatmin olmak isteyenlerce çokça tercih edilmeye başlanan vişne yetiştiriciliğine atılmak gibi bir fikriniz varsa http://www.fidanova.com/Visne-Fidani-Cesitleri,LA_250-2.html adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Okunma : 1535
Foto galeri
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8590 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 7046 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 6149 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın