Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Haziran 2018 Salı
DHBT Kitapları Kervan Kitabevlerinde
4+4+4 Eğitim Sisteminin hayata geçmesi ile birlikte örgün eğitimde İmam Hatip okullarının önü açılmış oldu.
Kategori : İş İlanları
19 Ocak 2017 20:36
 
DHBT Kitapları Kervan Kitabevlerinde

4+4+4 Eğitim Sisteminin hayata geçmesi ile birlikte örgün eğitimde İmam Hatip okullarının önü açılmış oldu. Bu eğitim sistemi sayesinde herhangi bir mağduriyet yahut özgürlük kısıtlaması yaşanmadan her isteyen öğrenci İmam Hatip liselerini tercih etme imkanı buldular. Düz liselere nazaran müfredatta olan değişiklikler öğrencileri zorlasa da İmam Hatip liselerinin de kendi içinde özel ayrıcalıkları bulunuyor. Üniversite sınavına girişlerde kendilerine verilen ek puanlar buna örnek olarak gösterilebilir.

DHBT Ve MBSTS Hakkında Bilgi

İmam Hatip Lisesine girmiş bir öğrenci üniversite sınavına girmese bile sınavsız bir şekilde 2 yıllık İlahiyat okuyabiliyor. Mevzuatta olan bir başka yenilik ise apayrı bir kolaylığın önünü açmış durumda. Üniversite sınavına girmeden girilecek DHBT sınavı ile din eğitmeni, Kuran Kursu görevlisi ve cami hizmetlerinde görev alabiliyor. Bu sınava girmek için ön koşul İmam Hatip lisesi mezunu olmaktır. Üniversite sınavına girmeden sadece lise mezuniyeti ile elde edilen bu nitelik, İmam Hatip liselerine tanınan özel ayrıcalıklardan birisidir.

İmam hatip liseleri kuruluş amacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na kaliteli personel yetiştirmek, cami hizmetlerine donanımlı eleman ihtiyacını karşılamak için kurulmuş bir eğitim kurumudur. Zaman içerisinde misyonu değişse de temel olarak kuruluş gayesi budur. Son yıllarda bu liseye artan öğrenci ilgisinden dolayı mezuniyet sonundaki bu sınavlar öğrenciler tarafından daha da dikkat çekici bir hale geldi. Özellikle MBSTS ile dört yıl boyunca elde edilen bilgiler sınava tabii tutuluyor. Bu sınav sonucunda öğrencinin ortaya çıkan yeterlilik bilgisi aslında onun gelecekte nerede yer alacağının da göstergesi oluyor. İmam hatip lisesi öğrencisinin bu sınavlara son derece ciddi bir şekilde hazırlanması ve kendisine sunulan bu şansı iyi değerlendirmesi gerekir. Kervan Kitabevi bu noktada öğrencilerin en önemli destekçisi konumunda yer alıyor.

Kervan Yayınlarının bu sınavlara ilişkin hazırlamış olduğu kaynaklarına ulaşmak için, http://www.kervanyayinevi.com/DHBT- -MBSTS-KITAPLARI,LA_17-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde yer alan kaynaklar sınav süreçlerinde size çok ciddi katkı sağlayacaktır. MBSTS kitapları ve DHBT kitapları son derece titiz hazırlanmış sizleri bekliyor. Bu kaynaklar ile elde edeceğiniz başarılar geleceğinizi şekillendirme de size yardımcı olacaktır. 

Okunma : 1429
Foto galeri
Gündem haberleri
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8590 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 7046 Asayiş
Ereğli’de feci kaza: 6 kişi yaralandı
16 Haziran 2018 Okunma: 6149 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın