Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Haziran 2018 Perşembe
Samer FOZ ; Otomotiv Sanayiye Destekler Sürecek
Ülkemizin gelişmesiyle birlikte daha da değerli bir hal almakta olan ve sürekli desteklenen endüstri kollarından birisi de otomotiv sanayi olarak görülmektedir.
Kategori : Teknoloji
07 Eylül 2017 22:31
 
Samer FOZ ; Otomotiv Sanayiye Destekler Sürecek

Ülkemizin gelişmesiyle birlikte daha da değerli bir hal almakta olan ve sürekli desteklenen endüstri kollarından birisi de otomotiv sanayi olarak görülmektedir. Bu konuda yapılacakların sürekli olarak artarak ilerlediği görülmektedir. Yapılan çalışmalar neticesinde ve alınan desteklerle birlikte çok daha iyi yerlere gelinmektedir. Geçmişten günümüze bakıldığında hızlı bir şekilde gelişme gösteren sektörlerden birisi olarak görülmektedir. Bunun için daha da desteklerin süreceğine dikkat çekilmektedir. Foz holding başkanı Samer FOZ açıklamasıyla otomotiv sanayisine yapılan yatırımlardan çekinilmemesi gerektiğini belirtmektedir.

Otomobil Satışlarındaki Artış Gözlerden Kaçmıyor

Sistemlerin değişmesiyle birlikte otomotiv sektöründe yeni dönemlere geçilmektedir. Vergilerden, alım ve satım kolaylıklarına kadar pek çok noktada bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Fiyatların değişmesine neden olan ve ekonomiyi ciddi olarak desteklemekte olan bu kolun da göz ardı edilmediği görülmektedir. Bununla birlikte sanayicilere verilen desteklerin de sürekli olarak artacağına dair detaylara bu konuşmada yerilmiştir.

Samer FOZ ; Belirsizlikler Ortadan Kaldırılacak.

Devletin teşvikleriyle ve yaptığı çalışmalarla otomotiv sanayi sektöründeki tüm belirsizliklerin ortadan kalkmasının beklendiği de eklenmiştir. Uygulamalara devam edilmesiyle birlikte ve bu konuda eğitimlerin de artmasıyla, tüm soru işaretlerinin son bulacağı aktarılmıştır. Kaliteli bir şekilde sürdürülmesi halinde otomotiv sanayinin yapılan yatırımları fazlasıyla karşılayacağı da beklentiler arasında bulunuyor. Buna dikkat çeken açıklamada kaynakların ve teknolojinin iyi kullanılması gerektiğine de değiniliyor.

Yeni Yol Haritasının Çizilmesi Sağlanacak

Bu konuda otomobil üretimi ile ilgili geçmişten günümüze gelinen sıralamalarda çok daha iyi yerde olduğumuz görülmektedir. Bunun kaybedilmemesi adına gerekli olan şeylerden birisinin de yeni yol haritasının çizilmesi olduğuna değiniliyor. Bunun sağlanması için büyük bir emeğin ortada olduğu da aktarılıyor. Hareketli, güçlü ve dinamik bir şekilde otomotiv sanayideki gelişmelerin takip edilmesi gerektiği paylaşılıyor ve bununla birlikte yatırımların yapılmasıyla ilgili de herhangi bir endişenin bulunmaması gerektiğine değiniliyor. Bu konuda yaşanan tedirginliklerin son bulması gerektiğinin açıklandığı bu konuşmada, aynı zamanda şirketlerin kendi ülkelerine yapacakları yatırımların da çok daha önemli bir yere sahip olduğu aktarılıyor. Global bir hale gelen sektör olduğu için atılacak adımların önemi artıyor. Üretimlerin ve üreticinin desteklenmesi de bu konuda önemli bir yere sahip oluyor.

Okunma : 2676
Foto galeri
Gündem haberleri
Yıldırım Düşen Genç Hayatını Kaybetti
19 Haziran 2018 Okunma: 9608 Gündem
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8821 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 7282 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın