Foto galeri

Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

 
 
Tarih : 15 Kasım 2019  -  Saat : 00:13:07   Görüntülenme: 3130

TARİHİ BİR GECE YAŞAYAN VE MAÇLAR BİTMEDEN EURO 2020’YE KATILMA HAKKI KAZANAN A MİLLİLERİ İLK TEBRİK EDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLDU.

Amerika seyahatinden döner dönmez ayağının tozu ile stadyuma gelerek Milli Futbolcularımızı destekleyen ve maçı izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maç sonrasında soyunma odasına indi.

Milli Takımımız, İstanbul'da konuk ettiği İzlanda ile 0-0 berabere kalarak EURO 2020'ye katılmayı garantiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da maçı TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte takip etti.

Tarihi zaferin ardından Erdoğan'dan ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda ile 0-0 berabere kaldığı ve Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantilediği maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

ABD seyahatinin hemen sonrasında maçı izlemeye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bununla alakalı olarak, "Gerçekten uzun, yorucu bir yolculuk ama her şeyden önce milli maçımızı özellikle izleyelim istedik. Bu anı beraber yaşayalım istedik" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: ŞENOL HOCAMIZI, SPORCULARIMIZI VE FEDERASYONU KUTLUYORUM

Milli takımın önünde Andorra maçı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, "Şu anda Fransa ile yarışıyoruz, onların da Arnavutluk'la maçı var. Bu akşam öyle ya da böyle bir puanı aldık. Bununla birlikte Fransa maçı ne olur onu bilemiyoruz. Onlarınki geç başlıyor. Çok genç, dinamik bir takımımız var. Gerek defansta, gerek ofansif olarak da ani olarak gayet güzel ataklarla rakiplerin korkulu rüyası haline gelebiliyor” dedi.

Başkan Erdoğan; “Ben başta tabii ki Şenol hocamızı ve teknik kadroyu kutluyorum. Sporcularımızı kutluyorum. Federasyonumuzun başkanını ve yönetimini tebrik ediyorum. Son maçı da kazanıp, yolumuza devam edelim diyorum" ifadelerini kullandı.

İŞTE TARİHİ GECEDEN GERİYE KALAN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER

Recep Tayyip Erdoğan soyunma odasına indi ve…
TARİHİ BİR GECE YAŞAYAN VE MAÇLAR BİTMEDEN EURO 2020’YE KATILMA HAKKI KAZANAN A MİLLİLERİ İLK TEBRİK EDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLDU.