Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

10 Aralık 2019 Salı
Başkan Erdoğan: seçimi kaybetsek bile bu işte ben yokum!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Seçimleri kaybetsek bile ben bu işte yokum” dediği EYT için önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Ulusal Haberler
16 Kasım 2019 19:46
 
Başkan Erdoğan: seçimi kaybetsek bile bu işte ben yokum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Seçimleri kaybetsek bile ben bu işte yokum” dediği EYT için önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusunda son dakika açıklamasında bulundu.

Erdoğan, EYT ile ilgili " İskandinav ülkelerinin hepsi bu uygulama ile battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler.

Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.

SEÇİMİ KAYBETSEK BİLE…

Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.

EMEKLİ MAAŞLARINDA 4 KAT ARTIŞ

Emekli maaşlarını insani düzeyde hayat sürebilecek seviyeye çıkarttık.

Emekli maaşlarını 4 kata varan oranlarda artırdık. Hiçbir emekli maaşının 1000 liranın altında kalmamasını sağladık.

Son olarak emeklilerimize kurban ve ramazan bayramlarında biner lira ikramiye vermeye başladık. Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın sosyal güvenlik sistemimize intibakları için her türlü kolaylığı gösterdik.

Okunma : 2077
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de maç sonrası facia
09 Aralık 2019 Okunma: 16104 Gündem
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 16025 Asayiş
İntihar girişiminde bulundu durumu ağır
09 Aralık 2019 Okunma: 9783 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın