Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

11 Temmuz 2020 Cumartesi
Doktorlar yaşamaz dedi, Siri'yle hayata tutundu
Geçirdiği feci kazadan sonra boyundan aşağısı felç olan adama yaşamaz demişlerdi ama o Siri uygulaması ile hayata tutundu.
Kategori : Ulusal Haberler
17 Kasım 2019 00:02
 
Doktorlar yaşamaz dedi, Siri'yle hayata tutundu

Geçirdiği feci kazadan sonra boyundan aşağısı felç olan adama yaşamaz demişlerdi ama o Siri uygulaması ile hayata tutundu.

Kahramanmaraş'ta 15 yıl önce geçirdiği trafik kazasında boyundan aşağısı felç kalan ve doktorların 2 yıl ömür biçtiği Ali Konuk (40), Apple'ın sesli asistanı Siri ile hayata yeniden tutundu.

"Yaşamak güzel" diyen ve Yotube'da açtığı 'Yatan adam' kanalı ile takipçi toplayan Youtuber Ali, 38 bin abonesi için inceleme videoları paylaşıp kendisi gibi yatağa mahkûm olan hastalara moral vermeye çalışıyor.

Babası Kazım Konuk’u 2 yaşındayken trafik kazasında kaybeden Ali Konuk’a daha sonra annesi Güner’in evlendiği Turan Alpaslan babalık yapmaya başladı. Elektrik teknikeri olarak bir fabrikada çalışan Ali Konuk, 2004'te geçirdiği trafik kazası sonrası yatağa bağımlı kaldı. Boyun omurlarındaki kırık ve sinilerdeki kesi oluşan Konuk, bu nedenle kollarını ve bacaklarını da kullanamaz hale gelerek, tetrapleji hastası oldu. Hastanede tedavi görürken üvey babası Turan Alpaslan'ı da kaybeden Ali Konuk, acı haberi tedavisinin sonunda döndüğü evinde öğrendi.

5 YIL ÖLÜMÜ BEKLEDİ

Doktorların '2 yıl yaşar' diyerek taburcu ettiği ve yatağa mahkum hale gelen Ali Konuk ise felç olmasının nedeni olan trafik kazasını anlattı. Konuk, kendisine müdahale edenlerin otomobilin patlama riski nedeniyle kendisini hızlıca araçtın dışarı çıkarmak istemesi sonucu felç kaldığını ifade etti. Kendisine yanlış ilkyardım yapıldığını belirten Ali Konuk, hastaneden eve gelince yatağından 7 saat pencereye baktığını ifade ederek şunları söyledi:

"Bana biçilen ömür 2 yıldı. 'En fazla yaşayacağı 2 ya da 3 yıl' denildi. Önce ölümü bekliyorsunuz ama 5 yıldan sonra fark ettim ki ölümü beklemek bir işe yaramıyor. Doktorumla temasa geçmeye çalıştım. Sonra bir öğrendim, bana 2 ay ömür biçen yoğun bakım doktorum Levent Bey vefat etmiş. Kendisi çok iyi bir doktordu. Aniden rahatsızlanıyor ve benim yattığım yoğun bakımda vefat ediyor. Orada ‘Hayat’ diyorsunuz."

Okunma : 3214
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Genç Aksaray’da hayatını kaybetti
07 Temmuz 2020 Okunma: 16526 Asayiş
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 15237 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14255 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın