Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

11 Temmuz 2020 Cumartesi
Kriz çıkartacak ifade: Kuyruğunu sallayan köpek gibiydi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump’un görüşmesinden sonra kriz çıkartacak başlığı Almanya’dan bir gazete attı.
Kategori : Ulusal Haberler
16 Kasım 2019 19:16
 
Kriz çıkartacak ifade: Kuyruğunu sallayan köpek gibiydi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump’un görüşmesinden sonra kriz çıkartacak başlığı Almanya’dan bir gazete attı.

Almanya'da yayımlanan Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, Trump-Erdoğan Zirvesi hakkında çıkan bir haberinde, Trump'ın Erdoğan karşısındaki tavrını hedef alarak "Kuyruğunu sallayan köpek gibiydi" ifadeleri kullanıldı.

ABD ve Alman basınının gündeminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Çarşamba günü Washington'da yaptığı görüşme yer almaya devam ediyor.

Almanya'da yayımlanan Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, Trump'ın Erdoğan'a övgüler sıraladığını belirterek, Trump için ses getirecek bir yorumda bulundu.

"ERDOĞAN HİÇ ETKİLENMEDİ"

Frankfurter Allgemeine Zeitung'daki analizde Erdoğan ile Trump'ın düzenlediği ortak basın toplantısında, iç politikada baskılarla karşılan Trump'ın övgülerinden Erdoğan'ın hiç etkilenmeden tutumunu koruduğu belirtildi.

"TRUMP KUYRUĞUNU SALLAYAN KÖPEK GİBİYDİ"

Haberde yer alan ifadeler şu şekilde: "Türkiye Cumhurbaşkanı Beyaz Saray'daki ev sahibini bazı anlarda rezil etti, çok açık bir şekilde değil, belli belirsiz. Dünya sahnesinden iç politik hesaplarla geri çekilmesinin nasıl bir bedeli olacağını Trump en geç East Room'daki düzenlenen basın toplantısında fark etmiş olmalı.

Karmaşık Türk-Amerikan ilişkilerindeki hangi anlaşmazlık olursa olsun, (füze programı, Suriye politikası, Fetullah Gülen) Erdoğan tümüne karşı koydu. Erdoğan, kendine güvenen bir tavır sergiledi. Trump'ın övgülerinde de etkilenmedi. Amerikan Başkanı "Neredeyse ilk günden beri, uzun zamandır dostuz" ve "Cumhurbaşkanının hayranıyım.

Harika bir ilişkimiz var" dedi. Burada kuyruğunu sallayan bir köpek gibiydi. Türkiye'nin Suriye'nin askeri operasyonu başlamada önce, Trump'ın bölgeden çekilmesinde olduğu gibi. Trump'ın Türk ekonomisini yaptırımlarla yerle bir etme tehdidi ise unutulmuştu."

Okunma : 2156
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Genç Aksaray’da hayatını kaybetti
07 Temmuz 2020 Okunma: 16517 Asayiş
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 15224 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14248 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın