O Bir Gönül Adamı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

O Bir Gönül Adamı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

19 Haziran 2018 Salı
O Bir Gönül Adamı

Ereğli’de göreve başladığı günden bu yana her zaman halkının yanında olan, yetim ve öksüzlere bir baba şefkatiyle yaklaşarak onları mutlu etmek için ne gerekiyorsa en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisinde olan ve bunu da fazlasıyla başaran Ereğli Kaymakam Ömer Lütfi Yaran Bey, bu güne kadar ilçemizde görev yapmış olan Kaymakamlar arasında spor dostu olanlardan bir tanesidir. Bunu bir tek ben söylemiyorum. Çarşıdaki, pazardaki, köydeki, kentteki her kesimden insan söylüyor. 

Makamına gelen her kesimden insana devletin tüm imkânlarını seferber ederek yardımcı olmaya çalışıyor. O Ereğli halkının sadece kaymakamı değil, yetim ve öksüzlerin babası, şehit ailelerinin acısını yüreğinde hisseden dert ortağı, sokaktaki vatandaşın arkadaşı, fakirin ve fukaranın hizmetkârı olan değerli bir insandır.

Tüm bu saydıklarım Sayın Yaran’ın halkın başının tacı bir Kaymakam olması için yeterli bir sebeptir ve öyledir de.

Bir Kaymakam düşünün karlı bir Ereğli akşamında camiye gitmek için yolda yürürken yaşlı bir teyzenin yanına yaklaşıyor. Teyzenin elini öpüyor. Halini hatırını soruyor. Şehit Cenazesinde şehit evini yalnız bırakmıyor. Güler Yüzü İle Ereğli’de 7 Yaşından 70 yaşına kadar herkesin gönlünü kazanmış bir Kaymakamdır…

Ereğli halkı olarak böyle sıra dışı bir Kaymakama sahip olduğumuz için yüce Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. 02 Eylül 2003'te Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kayıp eden Rahmetli Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’nu bilmeyeniniz yoktur. Nur içinde yatsın. Değerli bir insandı. Çocukla çocuk, dertliyle dertli olurdu. Makamında oturup sağa sola emir yağdırmak yerine bizzat sokaklara iner vatandaşlarla sohbet eder. Bir dertleri olup olmadığını sorardı.

Bu fani dünyadan göç edip gideli tam 14 yıl oldu. Fakat hiçbir zaman unutulmadı. İşte Ereğli Kaymakamı da hiç unutulmayacak insanlardan bir tanesidir.

Bir bakıyorsun minik futbol okulunda çocuklarla birlikte onlara her türlü desteği sağlıyor bir bakıyorsun Halı sahada vatandaşlarla maç yapıyor, muhtarlarla maç yapıyor, bir bakıyorsun Ereğlispor maçlarında tribünde halkın içinde maç izliyor gidip bir kahvehanede oturup çay içiyor, kaldırımda normal bir vatandaş gibi geziyor, gelen geçenlerle sohbet ediyor. Makam aracını çok nadir kullanan ve Ereğlili bir vatandaş gibi çat kapı herhangi bir esnafın iş yerine giriyor çay simit ile hoş sohbeti ile Kaymakamlık makamını hiçbir zaman hissettirmeden içimize işledi Ömer Lütfi Yaran…

Kaymakam Bey’in ortaya koyduğu devlet adamlığı profili çok sağlam temellere dayalı bir profildir. Her ne kadar yıkmak isteyenler olsa da başarmaları mümkün değildir. Çünkü o profilin dayanıklılığını sağlayan temelinde milletten aldığı dualar vardır. 1994 yılında Çanakkale'de Kaymakam adayı olarak göreve başlayan ve Pehlivanköy, Şemdinli, Karaburun, Oltu, Kaymakamlığı, Yozgat Vali Yardımcılığı ile Marmara Kaymakamlığı yapan ve bölge halkının her zaman dualarında olan bir insandır. İşte tüm bu başarılı çalışmalarının arkasındaki gerçek güç duadır.

Ömer Lütfi Yaran Bey’in görev yaptığı yerlerde tayini çıktı diye insanlar ağlıyorsa, sizi hiçbir zaman unutmayacağız diyorsa bu durum şunu gösterir ki Sayın Yaran kıymetlidir, başarılıdır, çalışkandır ve hepsinin birleşmesiyle ortaya çıkan adam gibi bir adamdır.

VELHASILI O BİR GÖNÜL ADAMI...

Ereğli halkından ricam Sayın Kaymakamımıza sahip çıkınız. Kaymakam bey görev yaptığı yerlerde hala unutulmamışsa Ereğlililer olarak biz de hiçbir zaman unutmayacağız. Kendisinin görev süresi bittikten sonra ilçemize daha çok Kaymakamlar gelir gider de Ömer Lütfi Yaran Bey gibisini bulacağımızı hiç zannetmiyorum. Onun için değer bilinecekse vaktinde bilinsin, sonradan bilinecek değer kimseye fayda getirmez. Saygılarımla.

Düzenleme : 17 Kasım 2017 15:59 Okunma : 20455