Sivas’ta Ereğli Rüzgârı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Sivas’ta Ereğli Rüzgârı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Sivas’ta Ereğli Rüzgârı

Üniversitemi Sivas CUMHURİYET Üniversitesinde okudum. Daha önce eğitim aldığım yatılı okullarda akraba ve hemşeri özlemi çektim. İnsanın kendi toprağından birini tanıması, memleketlisiyle sohbet etmesi büyük güzellik.

Üniversite yıllarımda her zaman yanımda olan Abim Turgut KOÇ Hocamla tanıştım. Sivas’ta dershane hocalığı ve eğitim yöneticiliği yapmış değerli bir insan, desteğini yanımızda hissettik. Mezuniyet sonrası yine döndük dolaştık evlenince tekrar Sivas’a dönüş nasip oldu.

Burada ne yapabiliriz diye düşündük, hemşerilerimi araştırmaya başladım birçok güzel insanla tanıştık. Memleketlimiz üniversite öğrencilerinin desteğini aldık.

Ve yapılan programlarda hep beraberiz.

Sivas’ta CUMHURİYET Üniversitesi ile engelli kardeşlerimize yönelik farkındalıklarla dolu çalışmalar yapıyoruz. Birkaç sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yapıyorum. Hemşerilerimizi de yaptığımız çalışmalara da çağırıyor, beraber ortaya güzel işler çıkarıyoruz.

İki Ereğlili; CUMHURİYET Üniversitesinde okuyan öğrencilerimizden bahsetmek istiyoruz. Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Ahmet TÜRK ve Mehmet MERTCAN okudukları bölümden ve içlerindeki merhametlerinden dolayı engellilere duyarlılar. Sivas’ta yaptığımız çalışmalarda hep başı çekmekteler.

Üniversite Sosyal Hizmet kulübünde yöneticilik yapmaktalar, birçok etkinlik düzenliyorlar. 6 aralık Çarşamba günü üniversite öğrencilerine kişisel gelişim eğitimi vermek amacıyla Uzman eğitmen hocamız, Kadir SULAK Abimizi Sivas’ta misafir ettiler, çok güzel bir eğitim oldu. Gençleri güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum. Yetişmelerinde yanlarında olan fedakâr ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum.

Hemşerilerimiz olarak kaynaşma yemekleri düzenliyor, toplantılarda bir araya geliyoruz.

Ereğlili, babacan duruşu ve tavrıyla insanda sevgi uyandıran, güler yüzlü hoş sohbet SAYIN başsavcımız Murat IRCAL bizler için çok önemli bir yere sahiptir. Kendisine teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

Bir okulda müdürlük görevinde bulunan, zorda kaldığım zaman fikirleriyle bana yol gösteren abim Başar BİLİCİ Hocam her zaman biz hemşerilerimizle güzel çalışmalarda yer alıyor.

Üniversitemizde akademisyen Evren, Mehmet Hocalarımızla gurur duyuyoruz.

İlimizde görev yapan değerli polis arkadaşlarımız ve kıymetli eşleri programlarımızda bizlere mutluluk katıyor.

Sivas’ta hemşeriler olarak aramızda dayanışma çok güzel, diğer illere de örnek olur dileği ile. Selametle kalın.

Selman DEVECİOĞLU

Düzenleme : 10 Aralık 2017 01:15 Okunma : 5681