Lastik patlak demeyin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Lastik patlak demeyin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Lastik patlak demeyin

Sıfır sıfırlık beraberlikle sonuçlanan Ereğlispor-Medcem Silifke Bldspor maçında -her iki takım açısından da puan derbisi sayıldığı için- her iki takımın da kazanmak için mücadele ettiğini söyleyebilirim.

Karşılaşmanın başından sonuna kadar iki takımda golü kovaladı, zaman zaman Ereğlispor, zaman zaman da Medcem silifke spor maç içinde etkili olduğu. Öyle ki maçın her iki tarafa da gittiği geldiği anlar oldu. İki taraf da gole istekliydi. Biz maça iyi başladık ve ilk 15-20 dakikada rakibimizi oynatmadık. Ancak bir türlü aradığımız golü bulamadık.

Eğer iki takımdan biri gol bulsaydı, sonrasında gollü bir maç olurdu. Gollü olmasa da bol pozisyonlu devam eden karşılaşma nihayetinde 0-0 berabere bitti.

İki taraf da üzüldü

Alınan bu sonuç her iki tarafın da istediği değildi aslında. Her iki taraf da beraberlik sonucunda gelen 1 puana üzüldü.

Maçın her iki yarısında Ereğlispor’un savunma oyuncuları Koray ve İsa adeta mükemmel oynadılar ancak ucuz sarı kartlar görmelerinin kendileri için sıkıntı verici olduğunu belirtirim.  Büyük maçlarda bu durum önemli bir handikap. Pozisyonları itibariyle her iki oyuncu da ikinci sarı kartlarını görebilirlerdi…

Sanlav’ın karşılaşmanın ikinci yarısında Buğra, Emre, A. Kemal’i maça sokması oyunda bize hücum yönünde kuvvet getirdi. Alınan bu değişiklik kararı hem bizleri hem de tribünü memnun ederken yapılan değişikliklerle oyunu Medcem Silifkespor alanına yıktık.

Gelecek için bir mesaj mı?

Maçın son bölümünde Buğra ve Emre'nin aynı anda sahada olmasının gelecek maçlar için bir mesaj olup olmadığı yolundaki bir soruya da gelecek maçlarda cevap bulacağız. Çok güvendiğimiz bazı oyuncuların böyle maçlarda çok daha iyi oynaması lazım. Çünkü bizim şiddetle puanlara ihtiyacımız var.

Akşehir’in mağlup olduğu bir haftayı kazanca çevirebilirdik ama bazen futbol topunun da istemesi lazım…

Tek üzüntüm tribünde görmek istediğimiz yüzleri göremiyoruz manevi destek te lazım bu takıma…

Senin benim değil bizim takım bu… Benim gördüğüm kadarı ile oyuna sonradan giren Buğra haftanın adamı diyebilirim.

Şimdi bir maç kaldı ondan sonrası herkesin özlemle beklediği devre arası. Bakalım ara transferlerde beklenen olacak mı ama kulağımıza gelenlere göre hiç te hoş olmayacak gibi… Çünkü 36’lık bir futbolcu adı dönüyor kulaktan kulağa… Yapmayın etmeyin diyeceğim ama bizi dinleyen olmaz, onu da biliyorum.

Vizyon meselesi

Futbolcu vizyonunuz yoksa isteyin getireyim size futbolcu… İddialı konuşuyorum isterseniz profesyonel kulüplerden hatta ve hatta Fenerbahçe’den getireyim… Yeter ki siz lastik patlak demeyin…  Ereğlispor yaşasın…

Son olarak ta Bu takım düşmez yeter ki KAZANAMIYORSAK KAYBETMEYELİM.

Düzenleme : 11 Aralık 2017 02:20 Okunma : 8967