İstifa Erdemliktir | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

İstifa Erdemliktir | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

19 Haziran 2018 Salı
İstifa Erdemliktir

X futbol takımı taraftarları yönetimin istifasını istedi. Bence İSTİFA; Nedir?! Kişinin çoğu zaman gülünç, zorlama, uyduruk bir takım gerekçelerin arkasına saklanmadan kendi sorumluluğunu açıkça ortaya koyduğu, gerektiği zamanlarda verimli çalışması halinde sorunları çözebilecek en erdemli, en onurlu müessesedir.

X futbol takımı yöneticilerinin başarısız oldukları için istifasını isteyenlere “kulübe kaç lira verdiniz?” diye çıkışmalarını gülünç, zorlama, uyduruk gerekçeler olarak değerlendirmekte fayda var. Eğer X futbol takımı taraftarları yönetimden hiçbir menfaat gözetmeden her deplasmana binlerce kilometre kat ederek aç gidip aç geliyorsa kulüpten 5 kuruş yardım almadan gidip stadyumlarda takımını yalnız bırakmıyorsa kusura bakmasın kimse o taraftarın “O futbol takımı hakkında söz sahibi” olacağını yöneticilerin bilmelerinde fayda var.

Şimdi Bu futbol takımında bir şeyler daha açık ve net olarak görülüyor ki; Bu yöneticiler istifa müessesesini çalıştırmakta çok ama çok zorlanıyorlar. Bulundukları statüyü asla terk etmek istemiyorlar. Doğrudur. Acaba neden?

İstifa etmek oldukça zordur. Hele hele "Ben gidersem Bu takımın düşmanları gelir" diyen kafalarla bu iş asla ve katiyen’ olmaz.

Normalde, istifa bulunulan bir mevkideki başarısızlığın göstergesi olarak özür dileme ve yoldan çekilme amaçlı yapılır. X futbol takımında İstifa müessesi çok gariptir ki; "Başarısızım, Özür dilemem" ama "güven tazelerim “müessesi haline dönüştürülmeye çalışılıyor.

Beceriksizliğinin farkında olanları façayı kurtarmak adına, "kovulmadan, kendim kongreye gideyim" dercesine olağanüstü kongre hazırlığı yapar. Eğer yine çözüm bulunamazsa teknik heyet ve bazı taraftar suçlu bulunarak dikkatler onun üzerine toplanır.

Bu durum yöneticiler yanlış yapmadığında ısrarcı olup, istifa etmeyerek bunun karşısında dikkatleri teknik heyetin üzerine çektirerek taraftar teknik heyetin istifasını isteyene kadar "gittiği yere kadar gitsin" şeklinde politika uygulanır.

 

YÖNETİCİLER BİZ GİDERSEK BU TAKIM ÇÖKER SENDROMUNDAN KURTULMALI

X futbol takımı şu anki yönetimi “Biz gidersek Bu takım biter” sendromu hastalığına yakalanmış gibi gözüküyor. Hepsi Bremen mızıkacıları gibi hep aynı türküyü seslendiriyor. Hâlbuki ki; İstifa ettiklerinde Takımın kurtulacağını düşünseler Takımın önünü açmış olacaklar haberleri yok.

Yöneticilerin sosyal medya üzerinden kendini eleştirenlere “ben bilirimcilik” ve “delikanlı” modu ile janjanlı kelimelerle yüklenmeleri kendi egolarını tatminden ve kendi içlerinde birbirlerine “bravo” demekten başka hiçbir şeye yaramadığını, Takıma hiçbir faydasının olmadığını bilmeliler. Evet, belki de yöneticiler şu noktada haklılar.

Koltuk bir güç. Kapılan koltuk kadar değerli bir şeyde yoktur. Kapılan bu koltukların etrafının “bravo şakşakçıları piyonları” ile örülü olduğu bilinmeli ve o şakşakçılara da aldanılmamalı. Hâlbuki Yönetimde "neredeyim?" olgusu ile "neyi yaptık ne yapamadık?" sorusu önemlidir. Bu görevi onlara layık gören Onursal başkana ve Takıma zarar vermemek için İstifa Erdemliğini seçmeleri de bir erdemliktir.

Yöneticilerin yaptıklarını sayıp, yapamadıklarını kabul etmeyişi noktasında kendilerini eleştirenlere sosyal medya üzerinden delikanlı modunda yüklenmesi ya da aşağılamaları piyonların şah çekmesinden başka bir şey değildir.

X futbol takımında “dokuz köyden kovulup, dokuz köy içinde yine mutasyona uğrayarak yayılıp var olanların şekil yapmasından” artık gına geldi. Evet, Bu takımın taraftarı ve bizler eğreti duran bu düzene itiraz ediyoruz. Futbol takımı gün geçtikçe kötüye gidiyor. Kötüye giden durumlar herkesçe malum.

 

Bu nedenle hasbel kader yönetimi ele geçirmiş bu zatı şahaneleri istifaya davet ediyoruz. Koyunun olmadığı yerde değer kazanan kerameti kendinden menkul "bu kişiler" bu talebimizi yerinde görmüyor olabilir. Benim yanıldığımı kendilerinin doğru yerde olduğunu da düşünebilirler. Böyle düşünmeleri kendi ikballeri için çok da uygun olabilir.

İşgal ettikleri koltuğun bu işgalden dolayı takımına zarar verdiğini, erdemli insanların layıkıyla yapamadıkları, muktedir olamadıkları görevlerini bırakıp yapabilecek insanların önünü açmasının gerekliliğini bu yazımızla bu arkadaşlara anlatmak istedim. Bu yazımız üzerine belki de telefondan veya sosyal medya üzerinden bana da yüklenecekler.

 

Bunu da şunun için yapacaklar; Sanırım yönetimlerine muhalif insanlarla takışma o şahısların bulunduğu ortamda iyi prim yapıyor. Eğer bu yazımızı yazdığımız bu saatlerde hala yanlış peşindelerse yarın çıkıp karşımıza Ereğli Çocuğu çalıştırsın diyeceklerse onlara da şunu sormak isterim Ereğli çocuğu olarak Kariyerli hocalarımız var dışarda Ereğli Çocuğu olarak Menajerimiz var B.A.L liginde 7-8 takıma futbolcu veren verdiği takımalar şampiyonluğa oynuyor bu Ereğli Çocuğu Maneje ve kariyerli Ereğli çocuğu olan hocalara başvurmazsanız gidip İstanbul’dan Melan Manet diye siyahi bir menejer aracılığı ile takım kurarsanız sorarız Melan Manet Ereğli’nin neresinden Bekdik mi? Yörük mü? Dağlı mı? Ama buna bile cevap veremezsiniz Şu an teknik heyeti gönderip Gidenin Altında Birilerini Getirme planları yapılıyorsa;

O zaman denecek tek bir lafımız kalır; İyi koltuklar efendim; iyi koltuklar... Sizlere sürç-ü lisan ettiysek affola.

Düzenleme : 24 Aralık 2017 02:06 Okunma : 11182