Bahçeli bunu ilk kez yapmıyor! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Bahçeli bunu ilk kez yapmıyor! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

22 Haziran 2018 Cuma
Bahçeli bunu ilk kez yapmıyor!

Devlet Bahçeli ilk kez yapmadı bunu, ulusal ve uluslararası siyasette ne kadar mahir olduğunu bir kez daha gösteren Sayın Devlet Bahçeli, dört bir taraftan dörtnala koşan üstümüze koşan dahili ve harici ihanet şebekelerinin oyunlarını yine bozmaya kararlı.

Memleket meseli gündeme geldiğinde her zaman tüm eleştiri ve karalamalara aldırış etmeden devletinin yanında dimdik durabilen Devlet Bahçeli’nin bugün kamuoyu ile paylaştığı AK Parti ile ittifakını kutlamamak mümkün değil.

Sadece ülkesinden yana tavır alan ve TÜRKİYE’nin karşısında her kim varsa sonuna kadar mücadele etmeyi bilen BAHÇELİ, bunu ilk kez yapmıyor.

Aklı TÜRKİYE olan ve hep bu yönde siyasi hareketlerini şekillendiren DEVLET BAHÇELİ neden ittifak kararı aldı? Bunu tarif etmek de zor olmasa gerek.

SAYIN DEVLET BAHÇELİ;

1. MHP'nin daha seçime iki yıl varken hiç bir görüşme yapmadan, pazarlığa oturmadan ‘Erdoğan’ı destekleyeceğiz’ demesinin anlamı açıktır: MHP siyaset mühendislerinin hesaplarını şimdiden bozuyor.

Kaldı ki Bahçeli bunu ilk kez de yapmıyor…

2. CHP sözcülerinin anlamakta güçlük çektiği şey şu: Devlet Bahçeli, 2019'da Tayyip Erdoğan’ın ya da AK Parti’nin değil Türk devletinin arkasında duracağını ilân ediyor.

3. MHP, siyasetin 'oyun kurucu' ve 'oyun bozucu' aktörü olmayı devam ediyor.

CHP’nin yüzde 25 ile yapamadığı siyasi etkiyi MHP senelerdir yüzde 10’larda gezen bir oy oranıyla yapabiliyor.

4. Apaçık görülüyor ki Devlet Bahçeli devletin Amerika ve onun himâye ettiği örgütlerle (FETÖ ve PKK) mücadelesinde Tayyip Erdoğan'ı 'Türkiye'nin mızrak ucu' olarak görüyor ve bu sebeple onun arkasında duruyor. Bahçeli'nin bu tabloyu yanlış okuduğunu kim iddia edebilir?

Bu hareketi DEVLET BAHÇELİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın arkasında ya da yanında diye yer alıyor diye tarif etmektense, DEVLET BAHÇELİ, TÜRKİYE’nin yanında MİLLETİYLE BİRLİKTE şeklinde okumak VATANINI SEVEN ve ÜLKESİNİN BİRLİK ve BERABERLİĞİNİ isteyen her babayiğit için elzemdir.

Selam ve sevilerimle…

Düzenleme : 09 Ocak 2018 02:38 Okunma : 10946