Dünyaya neden sığmaz insan? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Dünyaya neden sığmaz insan? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Dünyaya neden sığmaz insan?

Bugün konuya direk girelim istedim hiç eğip bükmeden. Her yerde her alanda vardır ama futbolda torpil olmaz. Olursa da faturası ağır olur.

Sonuçları bazen bir camiayı, bazen bir mahalleyi, bazen ilçeyi hatta ili derken bazen nesli etkileyebiliyor. Bunun için de dikkatli ve tedbirli olmakta sonuna kadar fayda var.

Yaklaşık 3,5 yıldır ahbap çavuş ilişkisi olanlar futbolu yönlendiriyor ve gelinen noktada hemen hemen ortada gözüküyor…

Çünkü takımda alttan gelen kimse yok. Yetiştirme, geliştirme bitmiş.

Bir zamanlar Konya Şampiyonası, Türkiye Şampiyonası finallerine damga vuran altyapı takımlarımız mazide kalmış maalesef.

Bizimkiler boşta kalmasın diye birkaç jenerasyonu feda etmişiz…

Futbol amaç olmaktan çıkmış gücü elinde bulunduran siyasilere yakın olmak için araç haline gelmiş.

Dikkat edin Ereğli’de futbolun seyirci sayısı her geçen gün azalıyor.

İnsanlar kendileriyle bağ kuramayan futbolcuları izlemiyor, izlemek istemiyor.

Yeri yöresi tabanıyla bağı bağlantıları kopmuş kulüp ilgi ve destek bulamıyor, bulamaz da.

Dolayısıyla şapkayı önümüze koyup yüzleşmek yenilenmek lazım. Bunu yaparken de Atatürk’ü dinlemekte fayda var.

Yıllar önce uyarmış, “Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, memlekete ihanettir” demiş.

Başka söze gerek yar mı?

Adaletin simgesi elinde terazi tutan kadın heykelidir. Gözleri kapalıdır. Karşısına geleni görmediği RAKICI mı AYRANCI mı, ZENGİN mi, FAKİRMİ mi, ayırmadığı, kayırmadığı anlaşılsın diyedir.

Siyasetçilerimiz adaletle kalkınma arasında çok ince bir çizgi vardır, biz bu çizginin adalet tarafındayız dediğine bakmayın TAYFA’nın  çoğu kalkınma tarafına geçmiş…

Aynanın karşısına geçip ayna ayna söyle bana benden daha iyi yönetici olan var mı takımdan kaç kişiyi yedim kovdum küstürdüm gerekirse koltuk baskısıyla kalanını da yerim diye afra tafra dolaşıyor.

İcraata başlarken ağam paşam akrabam işin bitince onun gibileri çok piyasada demekle devenin yüküyle eşeğin semeriyle tehlikede olduğu belliydi ancak farkında olmalı insan…

Bir damlacık sudan nasıl yaratıldığını fark etmeli, anne karnına sığarken dünyaya neden sığamadığını ve en sonunda bir metrelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark etmelidir.

Koltuktayken dünya benim dercesine avuçlarının sımsıkı kapalı olduğunu ölürken de aynı her şeyi bırakıp gidiyorum işte dercesine apaçık kaldığını fark etmelidir.

Kanaat oluştururken son randevunun şaşmadığını ve adaletin eninde sonunda tecelli edeceğini unutmamalı… Kısaca AH ALMAMALI AH ALAN ONMAZ biz bunu biliriz, böyle yaşarız.

Düzenleme : 10 Ocak 2018 02:59 Okunma : 4509