Dolap beygiri olmayalım | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Dolap beygiri olmayalım | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

24 Mayıs 2018 Perşembe
Dolap beygiri olmayalım

Bugün yazımda Ereğlispor’un ikinci yarı matematiğini ortaya çıkarmaya çalışacağım. Varılmak istenen hedefin çözümlemesini yapmak istiyorum. Bu takımın sorumluluk tarafında olanların önünü aydınlatmak istiyorum.

İkinci yarının 3’üncü maçını oynadık ve puantaj cetvelinin sıralamasında alttan üçüncü basamağındayız.

Lig sona ermiş olsa direk küme düşüyoruz ama oynamamız gereken 9 maç var 27 puan eder kalan. Bu maçların hiçbir biçimde telafisi yok. Ya yenip devam edeceksin ya da yenilip süper amatöre döneceksin. Yani iki ucu keskin bir bıçak sırtındasın.

 

Oysa şimdi elimize bir fırsat geçmiş. Devre arasını çok iyi değerlendirip bütün eksik ve nokta transferler yapılmış. Fakat bu futbolcu takviyeleri ne kadar olumlu ise dışardan gelebilecek herhangi olumsuzluklara artık yönetim göğüs germeli… Sezon sonuna kadar yönetim teknik heyetine futbolcusuna malzemecisine taraftarına ne bilim kısaca Ereğlispor camiasına sahiplenip bu takımı bozdurmam arkadaş demeli artık.

Bu nokta çok önemli, bu değerlendirmeyi yapacak olan yönetimin, takımın kimyasına çok hâkim olmaları gereğini vurgulamak istiyorum. İkinci devre atakları için, bu işin başındaki insanları yani Kulüp Başkanı Önder Akgül ve Bayram Özbilgiç’i kutlamadan geçemeyeceğim, onları tebrik ederken yazıma devam edeyim…

Futbolun doğası gereği Bal liglerinin ikinci yarı maçları çok zorlu ve ölümcül maçlara sahne oluyor. Her takım artık telafisi mümkün olmayan maçları oynayacaklarını bilmektedir.  Hani herkes kendince kaynayan bir kazanın içinde olduğunu hissetmektedir.  Bu ateşle imtihanı başarıyla vermek isteyecektir.

 

Bu kazanın içinden çok daha sağlıklı bir biçimde çıkmanın savaşımını vereceklerdir. Bütün bunların hesabını çok iyi yapmalılardır. Burada parantezi gene açmak istiyorum. Bütün bu mücadele ve savaşın tam ortasında Ereğlisporlu futbolcuların olması gerekli… Eğer öyle olmazsa seneye süper amatörde Karapınar, Çumra, Emirgazi, Konya merkez takımları dikdörtgeni içinde dolap beygiri gibi döner dururuz.

Mut maçına gelince, Mut maçını bizlerde tv’de izledik. Takımımızla, izlerken gururlandık, sevindik ama bir yandan da üzüldük. Sevincimiz; 2017-2018 sezonunun ilk depalsman galibiyeti ve 3 puan Akşehir’le puan farkı 2’ye inmesi sevincimiz, üzüntümüz ise; Ereğlimiz’de 3 tv var birisi de kanal 33’ün yaptığını yapamıyor nedense üzüntümüz budur.

Kısa olarak Tv de izlediğimiz kadarı ile Ali yine kalede güven veriyor sağ bek sol bek stoperler muazzam görüntüleri ile ayaktayız mesajını en iyi verenlerdendi.

Deniz Pıtır diyeceğim ama… Deniz için çok az şeyler söylenmez burada da sadece kaptan layığı ile görevini yaptı diyerek Deniz’e ayrı bir sayfa ayırdım… Onu da yayına hazırlandığı an paylaşacağım.

 

Oktay, Emre, Polat, Seyit, Uğur, Oktay yılların tecrübesi Kemal zincirkıran… Maşallahları var Serhat amatör ama sahada gerçekten profesyonel bir Serhat izlettiriyor üç haftadır bizlere. Osman, Talha ve Deniz Pıtır’ın attığı her iki golde her ne kadar kaleci hatası deseler de akıl dolu vuruşlardı benim için. Çünkü o vuruşları yapacaksın ki hata yapan yanacak, futbol hata oyunudur.

Son olarak artık bu takıma çomak sokmak değil de sahiplenmek zamanı gelmedi mi hadi artık sen ben yok Ereğlispor var o zaman ne yapmalıyız hep birlikte el ele olmalıyız vesselam.

 

Düzenleme : 10 Şubat 2018 02:04 Okunma : 4481