Mevlana torunuyuz ama Şems'e aşığız. | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Mevlana torunuyuz ama Şems'e aşığız. | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

23 Nisan 2018 Pazartesi
Mevlana torunuyuz ama Şems'e aşığız.

Bugün bir kez daha hissettim bunu . Koskoca, görkemli Mevlana Türbesi 'ni ziyaret edip koşa koşa Şems'e gittim . Sakin , yeşillikler içinde gösterişten uzak evine gittim.

Evet , Şems aşığıyız ; çünkü Şems , sevginin en saf en yüce haliydi . Çünkü Şems ,Mevlana demekti , yanmaktı , kalmaktı . Çünkü Şems , kıymet demekti . İlahi aşk 'ın maddeye dönmüş hali Şems ve Mevlana 'ydı. Birbirlerinde Yaratan 'a duydukları aşkı , sevgiyi buldular. Bir nevi ibadetti onlar.

Mevlana Türbesi ney sesiyle ruhumu , kalbimi okşarken gitti elim kaleme. Yazmalıydım hissettiklerimi , yağan yağmur ıslatsa da kağıdımı karalamalıydım bu huzurda bir şeyler..

Bu ilahi aşk ' ın hürmetine biz kalbimizden geçen güzel duyguyu yakalayalım . Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi olalım , şefkat ve merhamette güneş gibi olalım ,başkalarının kusurunu örtmede gece gibi olalım , hiddet ve asabiyette ölü gibi olalım , tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi olalım , hoş görülülükte deniz gibi olalım . En önemlisi de , ' ya oldugumuz gibi görünelim ya göründüğümüz gibi olalım ' .

Ve her zaman sevgiyle kalalım...

Düzenleme : 08 Ekim 2015 22:36 Okunma : 5800