Geç Kalıyoruz, Acele Edin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Geç Kalıyoruz, Acele Edin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Geç Kalıyoruz, Acele Edin

Günümüz futbolunda gençlerin yeri nerede?

Ereğli 80 yıllarda nüfus 35-40 binlerdeyken 5 tane amatör takım barındırıyordu bünyesinde ve amatör takımlar Ereğlispor’un alt yapısı gibiydi bu nedenle de alt yapıdan devamlı kaliteli genç yetenek geldiği için de Ereğlispor başarılı oluyordu.

Ama şimdi? Sadece tek takım, nüfus 150 binlerde ama tek takım peki nüfus arttı takım azaldı yaşlandık mı yoksa gençler futboldan mı uzaklaştı? Şu an Ereğlispor’da oynayacak kaç genç var desek iki elin parmağı etmez inan ki.

Ama bol keseden atan çok Ereğli çocukları neden oynamıyor diye. Ereğli’de kalite mi düştü yoksa genç mi yetişmiyor? Buna bir kafa yoracağına benim spor adamlarım gençlerle ilgili bir organizasyon yapıp bunu araştıracağına çıkıp sokaklarda fiskos misali orda burada Ereğli çocukları konusunda vurmaya çalışıyor ve bunu yaparak pirim kazandığını sanıyorlar maalesef.

Bakın size Ereğli’de bu işin çözümünü aktarayım. Ereğli yaklaşık 150 bin nüfusla Konya’nın en büyük ilçesi. Doğal olarak ta 36 ilden büyük bir ilçe durumunda. Neden tek takıma mahkûmuz neden ikinci, üçüncü, dördüncü, takımlarımız olmasın? Ama bunun içinde tabi ki STK’lara iş düşüyor yok öyle kurulu bir takım var, ver bana takımı şu kadarda yardım et falan filan…

Sonra da çıkıp sağda solda “ben takımı istedim para pul istemedim” diye laf konuşacaksın, hava atacaksın… Madem para pul istemedin bak aslan gibi bal liginden bir takım bedava veriliyordu, alsaydın! Şart mı Ereğlispor!

Kurun birkaç amatör takım Ereğli’de gençler yetişsin. Zor mu? Sokaktaki vatandaşa zor ama bu gün bir odaya, bir iş kurumuna zor değil elbette. Bizler isterdik ki Yeşilyurtspor, Şekerspor, Sümerspor Hayatspor yeniden şahlansın… Bizler domates ekmeğe deplasmana gitmeye razıyız yeter ki el atın bu işe.

Bunları yapmazsak daha çok zaman Ereğlispor deriz? Kaç yıldır tek takım olarak bir yol alabildik mi? Maalesef hayır. Başarılı mıyız geçen sezon haricinde genel olarak başarısız bir organizasyon yaşadık.

Sayın Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ne kadar yoğun emek sarf ettiğini basından takip ediyoruz. Sayın Başkan gecesini, gündüzüne katarak Ereğlispor’a hizmet etmeye devam ediyor. Ama Yönetim…

Geçtiğimiz sezon haricinde görevlerini layıkıyla yaptığını söyleyemem yönetimin. Süper amatörde Ereğlispor olarak tam 33 yıl evet yanlış değil araştırın gelin tartışalım 33 yıl sonra şampiyonluk getirmiştir, centilmence, fedakârca yarışmalarda bazı maçlarda saha içi kulislerini bazı maçlarda da masa başı kulislerini boşa çıkararak Ereğlispor üzerine oynanmak isteyen oyunları bozarak şampiyon olmuştur.

B.A.L ligine yükselerek Ereğli’de bir heyecan yaratmıştır Ereğlispor. Bal liginden gerek acemilikten gerekse yanlış transferlerden neye sayarsanız sayın düştük ama öyle bir hava yaratıldı ki afakî rakamlar harcanmışta falan filan. Peki, sizin afakî rakamlar dediğinizi 24 bin nüfuslu Sarayönü 6 senedir harcıyor beyler sen bir sezonda pes ettin. Bırakalım bu laf kalabalıklarını.

Gençlerimizi, futbolcularımızı, sporcularımızı motive edelim. Tüm takımlar lige hazırlandı beyler hala biz beklemedeyiz, bizim hazır bir takımımız yok Ereğlispor yönetiminde görevli arkadaşlar birilerinin oyununa geliyorsunuz, bakın demedi demeyin şimdiden diyorum birileri sizi engellemeye çalışıyor, oyalıyor. Yarın bu takım lige yetişemediği zaman bunun vebalini vermezsiniz, akliselim düşünün 150 Bin nüfuslu bir ilçeyi eski günlere döndürün artık.

Şu an bence Ereğlispor’la ilgili her kes gerçekten sınıfta kaldı. Neden mi? Nüfusu 20-30 bin olan ilçeler hazır, transferlerini bitirdiler, idmanlarına başladılar. Şunun şurasında kaldı 1 aydan az bir zaman. Bizim için hayal kırıklığı olmasın. Beklentimizin çok altında kaldık. Artık bir dahaki sefere deme lüksümüz yok.

Şimdi yapmamız gereken Sayın Başkanım geç kalmadan yönetimi ve geçmiş yönetimi antrenörleri toplayarak yeni bir plan ve programla her şeye sıfırdan başlanması. Gerekirse Ereğli’den sporcu ve eksik bölgelere acilen transferler yaparak Ereğli’nin kalbini kazanmış Mehmet Uğurluel hocayı da takımın başına antrenör olarak getirilerek biran önce maçlara hazırlanılması.

Şimdiden 1’inci yıl süper grup 2’inci yıl bal ve 3 lig zor değil. Artık her şeye sıfırdan başlayıp başarılı olma zamanı. İşimiz kolay mı? Tabi ki değil. Yapabilir miyiz? Tabi ki yapabiliriz. Bunun için planlı ve programlı çalışmalıyız. Şapkamızı önümüze koyup Sayın Başkan Özgüven kadar gecemizi, gündüzümüze katmalıyız. Önce inanmalı sonra çok çalışmalıyız.

Son söz atalarımız ne güzel söylemişler.

"İnanmak başarmanın yarısıdır"

"İşleyen demir pas tutmaz"

Düzenleme : 15 Eylül 2016 00:46 Okunma : 10864