Konya’da Süper Grup Analizi | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Konya’da Süper Grup Analizi | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Konya’da Süper Grup Analizi

Sezonun başlamasına az kaldı. Her takım yaptığı transferlerle kadrolarına kattıkları oyuncularla lige hazırlanmaya devam ediyor. Gördüğüm kadarıyla birçok takım daha lige hazırlanmaya bırakın elindekileri de kaybeden taraf olmaya devam ediyor. Konya süper amatörde takımlar neler yapıyor, hep beraber bakalım isterseniz…

Yeni sezon dedik inşallah herkese hayırlı, kazasız, belasız bir lig olur diyerek başlayalım. Bazı takımlardan tam olarak kesin ve net bilgi almamamıza rağmen yine de araştırmalarımızı yaparak kısa bilgi sahibi yapalım siz okuyucularımıza.

Karapınar Belediyespor:

Karapınar Belediyespor Muhammet Hoca yönetiminde idmanlara başladı ve tecrübeli hocanın direktiflerinde eksik bölgelere transfer yapıyor. En son Konya bölgesinde isim yapmış ve geçen sezon Ereğlispor’da oynayan Doğuşhan ve Cengizhan’ı kadrosuna katarak ne kadar iddialı oluşunu gösterdi. Süper amatörün gediklisi ve her yıl B.A.L ligi için ciddi yatırımlar yapan Karapınar Belediyespor bu sezonda bal ligi için kadrosunu hazırladı Karapınar Belediyespor’a başarılar diliyorum.

Saiteli Kadınhanıspor:

Saiteli Kadınhanıspor, antröner Mehmet Badem nezaretinde sezonu en erken açan takımlarımızdan biri. Avrupa normlarında bir stada kavuşan Saiteli Kadınhanıspor bu sene o sene diyerek idmanlara ve transferlere hızlı girdi.

İlk etapta iç transferi bitiren Saiteli Kadınhanıspor dış transferde de transfer rekoru kırıyor. 2016-2017 Futbol sezonunda Konya Süper Amatör Lig’de zirvede yer almak adına önemli transferlere imza atmaya devam eden Saiteli Kadınhanı Belediyespor, Mustafa Sarıdaş’dan sonra İhsaniye Gençlerbirliği takımından yetenekli futbolcu Gökhan Özenç’i de kadrosuna kattı.

Bozkır Gençlerbirlispor:

Bozkır Gençlerbirliğispor, tecrübe abidesi Ahmet Hoca ile idmanlarda hırsla sezona hazırlanıyor. Bozkır Gençlerbirliğispor yaptığı transferlerle de gözde… Geçen sezon Çumraspor’da forma giyen Mehmet’i renklerine bağlayarak 4-5 futbolcu ile de görüşmelerine devam ediyor.

Bozkır Gençlerbirliği’nin geçen sezon elindeki mevcut kadroya takviye ile ligde iddialı duruma geldi. Bozkır Gençlerbirliğispor da başarılar dilerim.

Beyşehir Belediyespor

Beyşehir Belediyespor, geçen sezon kötü geçmişti Âdem Hoca ve talebeleri için bu sezon işi sağlama aldı.

Âdem Hoca geçen seneki kadrodan tecrübeli ayakları tutarak içlerine de yeni kaliteli transfer yaptı. Bu ligde artık biz de varız demek için Beyşehir Belediye Başkanının da her türlü imkânları sunarak iddialı bir takım ortaya çıkardılar.

Çok yakında bombalar patlayacak Beyşehir Belediyespor için… Beyşehir Belediyespor camiası mutlulukla bekliyor gelişmeleri.

Çumra Belediyespor

Çumra Belediyespor yenilenen tesisleri, yönetimi ve taraftarı ile lige hazır. İhsaniyespor’dan stoper Kenan’ı, Selçukspor’dan Ali Osman’ı alarak güç kazandı.

Transferler bitmedi diyen tecrübeli Kadir Hoca ve yönetim Çumraspor’u eski günlerine tekrar döndüreceğiz diye gecelerini gündüzlerine katıp neler yapabiliriz çabasındalar.

Daha flaş transferlere imza atması beklenen Çumra Belediyespor iddialı onlara da başarılar dileriz.

Konya 1907

Konya 1907 spor, 1. amatörde namaglûp şampiyon olarak süper amatöre geldi. 2 yıldır ligi namaglûp tamamlayan bir takım. Eyüp Sabri Hoca çok koşan bir takım oluşturmuş.

1907 spor bizce ligin en genç ve en çok koşan takımı olacağından kuşku yok lige ayrı bir renk katacak olan 1907 spora başarılar diliyoruz.

Seydişehir Belediyespor

Seydişehir Belediyespor, ligin yeni takımlarından birisi merakla bekliyoruz Seydişehirspor’un neler yapacağını.

Seydişehir ilçemizin futbolda daha önceleri yakaladığı parlak günlerine dönmek istediğini ve bunun üzerine çalışmalarını ona göre planladığını taraftarlarına, “biz bu ligde iddialıyız” sözleri ile sezona başlayan Seydişehir Belediyespor’a başarılar dileriz.

Muhasebespor

Muhasebespor sürpriz bir atak yaparak süper amatörün en iddialı takımları arasında ben de varım dedi.

Mavi beyazlılar, 6 futbolcuya birden imza attırarak adeta gövde gösterisi yaptı. Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde Muhasebe Gençler Spor Kulübü 6 futbolcu ile anlaşarak renklerine bağladı. İmza töreninde Kulübün Onursal başkanı ve Futbol Şube sorumlusu olan Ahmet Şen tarafından gerçekleştirildi.

Muhasebe Gençler, geçtiğimiz sezonlarda Arspark Sanayispor’da forma giyen 1982 doğumlu orta saha oyuncusu Mesut Sünbüloğlu, Manavgat Belediyespor’dan 1993 doğumlu orta saha oyuncusu Mehmet Rıfat Ak, İhsaniye Gençlerbirliği’nden 1993 doğumlu sağ ve sol açıkta oynayabilen Mustafa Morbel, Gençlerbirliği alt yapısında oynayan 2000 doğumlu 1,93 boyunda ki Ahmet Yavuz, Geçtiğimiz sezonlarda Karapınar Belediyespor’da forma giyen Stoper Yunus Emre Dölek, Saiteli Kadınhanı Belediyespor kaptanlarından 1984 doğumlu tecrübeli Forvet Ramazan Çetin’i kadrosuna bağladı.

Selçuklu Belediyespor   

Selçuklu Belediyespor da bal ligindeki günlerini arıyor. Geçen sezon mütevazi bir kadro ile mücadele eden Selçuklu Belediyespor bu sezon da lige mütevazi bir takımla devam diyor Selçuklu Belediyespor’a da başarılar diliyoruz.

Kuluspor

Kuluspor, ligin yeni takımlarından Antröner Mehmet Adıgüzel ile çalışmalarına devam ediyor.

Hırslı ve dinamik oluşları lige ayrı bir renk katacaklarının göstergesidir. Kulu sporun geçen sezon U.19 ile Türkiye şampiyonasına katılarak Kulu’da bir ilke imza atarak başarılı bir portföy çizdi.

Kuluspor iskeleti Türkiye şampiyonasına katılan takımın iskeletinden oluşuyor ve eksik yerlere başarılı Hoca Mehmet Adıgüzel takviyeler yaparak geçtiğimiz sezon Kadınhanı’nda oynayan ve başarılı bir sezon geçiren Eski futbolcuları Salim’i ve Altınekin’den Muhammet’i alarak kadrosunu genişletti. Ancak transfer bitmedi diyor şu an süper amatör için kapalı bir kutu olan Kuluspor deplasman takımı olmaya namzet… Kuluspor’a süper amatörde başarılar dileriz.

Ereğlispor

Ereğlispor, evet Ereğlispor ligin en zor takımlarından birisi. 2014-2015 sezonunu süper amatörde şampiyon olarak kapattı.

B.A.L ligine katıldı 2015-2016 sezonunda bal liginde oynayarak son Aksaray 1968 maçı ile bal ligi serüvenine son verdi.

2016-2017 süper amatör de neler yapacak? İç transfer görüşmelerine başladı Ereğlispor.  Alıştığımız bir Ereğlispor klasiği. Her sezon en sona kalır flaş transferlere imza atar… Merakla bekliyoruz dış transferlerini.

Kim Hoca? Kim yönetim? Bekliyoruz… Sessiz Ereğli’de her an her şey olabilir, şampiyon bir kadromu yoksa mütevazı bir kadromu? Yakında belli olur her şey…

Yazımızın başında dediğimiz gibi Ereglihaberleri.com olarak tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

Konya süper amatör takımlarımız ve Konya 1. Amatör küme takımlarımızdan yazılarını fotolarını paylaşmak istedikleri haberleri için yazarımızla irtibata geçerlerse sevinerek haberlerine yer veririz. Teşekkürler.

Düzenleme : 21 Eylül 2016 23:31 Okunma : 12913