Ereğlispor Hepimizin: Çirkinlikten vazgeçin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ereğlispor Hepimizin: Çirkinlikten vazgeçin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Ereğlispor Hepimizin: Çirkinlikten vazgeçin

Kimse kusura bakmasın İnsan olarak toplum içinde yaşamaya devam ettiğimiz sürece bazı kurallara uymak zorundayız.

Ereğli’de; kahvede, sokakta, toplu olarak yaşanan tüm yerlerde aynı şekilde uygulanmalı bu kuralar. Son günlerde ilçemizde bazı kurallar yok sayılmaya başlandı. Bu da toplum olarak aramızdaki ilişkilerin bozulmasına, samimiyetsizliklerin artmasına ve kısacası yozlaşan bir toplum olmamıza yol açmaya başladı.

Bu gidişat aslında hiç de hoş değil. Ereğlispor bu kentin takımı ve biz bu takımla artık süper amatördeyiz. Tamam, kabul ediyoruz biraz geç kalındı, ama işler yoluna girerken bazı kesimin bir anda aleyhinizde eleştiri oklarını size saplaması da gerçekten çok çirkin.

Bu durum toplum olarak daha çok işimizin olduğunun göstergesidir. Bir anda kolayca gemilerin yakılması da gerçekten çok düşündürücüdür.

Bu noktada aynı durum Mehmet Uğurluel Hocam için de geçerlidir. Mehmet Hoca ile geçtiğimiz sezon çok geç tanıştı Ereğli.  2 aylığına gelmişti kentimize, takımımızın üzerinden ölü toprağı silinmişti. Ama beklenen olmayınca da hemen eleştiri okları saplanmıştı. Bu böyle olmamalı.

Gerçekten çok yanlış ve çirkin. Daha dün bu takımda neden Ereğli çocukları yok diye çığırtkanlık yapanlar Ereğlispor 17 tane Ereğli çocuğu ile idmana başlayınca rüzgârı terse çevirdiler. Şimdi vay efendim bunlarla mı şampiyon olunacak? Vay efendim bu mu gol atacak?... Yok, artık kusura bakmasın beyler! O çocuklar başaracak ve de sizleri üzecek.

Bir topluluğun içinde yer almak gerçekten çok güzel. Ancak, görev almak ve bilinçli şekilde davranmak ise başlı başına bir olay. Sporda başarı yanında bazen başarısızlık da olabilir. Bunun yanında iniş ve çıkış yaşarken daha sakin olmak lazım. Söz konusu olay şu an Ereğlispor için de geçerli.

İnsan olarak ve Ereğlili olarak takımımızın başarısızlığı bizi her zaman üzer. Ancak bu konuda bile eleştiriler dozajında kalmalı.

Günümüzde herkes her konuda olduğu gibi spor konusunda da dolu boş rastgele konuşuyor. Ancak artık boş konuşma zamanı değil. Yalnız taraftarın da haklı olduğu bir konu var. Rakip takımlar hazırlık maçlarını tamamlıyorlar. Biz ise epey geç kaldık. Bu konuda taraftar haklı, haklı ama olsun yine de yönetim üzerine düşeni yaparak taraftarın sesine kulak verdi…

Yönetim Ereğli’nin istediği transferleri yapılıyor. Geçtiğimiz sezon 2 aylık kısa bir süreliğine takımın başına getirilen Mehmet Uğurluel takımın başına tekrar getirildi ve şampiyon takımın kaptanı İbrahim yine şampiyon takımın kalecisi Engin transfer edildi.

Bu sene bu grupta oynamak çok güzel ve heyecanlı olacak. Bu noktada futbolcuların müsabakalar için motivasyonlarını üst düzeyde tutulması gerekli. Müsabakaya sadece sahadaki idmanla hazırlanmak yetmiyor. Mental olarak da bazı konuların konuşulması ve gerekirse takımın bir iki gün önceden kampa alınması şart.

Ereğli’nin çok koşan bir takımı olmalı. Bu saatten sonra KÖSTEK DEGİL DESTEK olmalı herkes. Artık takıma yaklaşmalı ve desteklemeli fikirler üretilmeli. Ereğlispor’un geleceği için neler yapabiliriz futbolcu, hoca, yönetim uyum içinde olmalı.

Klasik yönetici mantığı ile en iyi ben bilirim diyen biri ile bir yere varılamıyor. Çünkü futbol bir süreç, bu nedenle doğru şeyleri doğru zamanda yapmak ve takımımızı sahaya sorunsuz çıkarmak zorundayız. Futbolcu sadece sahada mücadele etmeli, futbolu düşünmeli, kafası başka yerde olmamalı. Ereğlispor Ereğli çevresinde artık lokomotif görevini üstlenmeli köy, kasaba ve çevre ilçelerle istişare içinde olmalı mutlaka bir yönetici her hafta alt yapı maçlarını izlemeli.

Alt yapının başında bulunmalı, alt yapı sürekli mercek altına alınmalı ki Ereğlili çocuklar A takıma kazandırılsın.

Artık büyük oynamak gerekli bu takımın gelecekle ilgili, saha yukarı hedefler için doğru planlamalar olmalı. Her sezon dışarıdan transferlerle olmaz, alt yapı için yönetimin daha fazla kafa yorması lazım. Futbol bir sektöre dönüştü artık. Bizler de bu sektörde oyunu kurallarına göre oynayarak Ereğli için gerekli adımları atmalıyız.

Artık birlik ve beraberlik zamanı. Bu noktada herkesi tribüne ve bu takıma sahip çıkmaya davet ediyorum. Böylece hem kendimize hem de takımımıza samimi olmuş oluruz.

Yeni sezonda Ereğlispor’a başarılar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

Okunma : 10310