Bu Sahada Bu Kadar Çok Bile | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Bu Sahada Bu Kadar Çok Bile | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

27 Mayıs 2018 Pazar
Bu Sahada Bu Kadar Çok Bile

Bu gün Ereğli şehir stadında oynanan Ereğlispor- Saiteli Kadınhanıspor maçında her iki takım oyuncularını canı gönülden tebrik ederim, o çamur sahada bırakın top sürmeyi ayakta bile durmak çok zordu.

Evet, çok zordu ama zoru başaran her iki takım futbolcuları gönülleri fethetti. Peki, saha neden bu durumda bir haftada 13 maç yaparsan saha bu hale gelmez mi? İlgililer ne yapıyor koltuğunda oturuyor, o kurumu suçlamak bu kurumu suçlamaktan başka ne yapıyorlar? Bir Allahın kulu olaya parmak basıyor mu? Senin şehrinin tek takımı şampiyonluğa oynuyor sen önlem almayacaksın bir de üstüne okul maçlarını oynatacaksın, sahanın bu hale gelmesine izin vereceksin sonra kalkıp başka kurumları günah keçisi yapacaksın! Yok arkadaş! Kale önlerine kum dökmekle hallediliyor mu mesele? Orta sahayı ne yapacaksın? Kenarları ne yapacaksın?  Senin şampiyonluğa oynayan bir takımın var ve bu takımın sınavlar nedeni ile maçları ertelenmiş, üstelik 17 günde sahada maç yapmamış peki kim yaptı da bu saha bu hale geldi?

Sentetik saha yapıldı ama ne hikmetse maç oynanmıyor. Atatürk Kültür Parkında saha var ama ne hikmetse okul maçları orda oynanmıyor! Diyorsunuz ki bize okul maçları önemli stat bizim biz kimi istersek onu oynatırız diyorsunuz yani… iyi peki oynatın biz gidelim maçlarımızı Emirgazi’de, Karapınar’da falan oynayalım.

Bu da size yeter galiba! Ha birde Ben Allaha çok şükür B.A.L liginde her statta sorunsuz saha içinde görevimi yaptım hiçbir deplasman da zorluk yaşamadım ve süper amatörde de konya Bölgesinde tüm ilçelerimizde rahatlıkla saha içinde görevimi yapıyorum. Buradan grubumuzdaki tüm stat görevlilerine açık teşekkür ediyorum. Bir tek statta rahat görev yapamıyorum oda ne yazık ki kendi stadımızda. Her maç mutlaka kovuluyoruz, maç başlamadan gözlemciye soruyorum her maç hocam siz mi karşı çıkıyorsunuz? Hayır, beyefendi sizin saha kenarında olmanız bize yardımcı olur diyor. Hakeme soruyorum oda aynı cevabı veriyor ama ne hikmetse stat görevlilerimiz kelek kesen galiba uğraşacağız artık onlar mı bizler mi bakacağız göreceğiz.

Bülent Kılınç

Düzenleme : 07 Aralık 2016 22:11 Okunma : 5659