İnternet Haberciliğine İğreti Bakmak | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

İnternet Haberciliğine İğreti Bakmak | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

27 Mayıs 2018 Pazar
İnternet Haberciliğine İğreti Bakmak

İnterneti, çağdaşlaşmayı ve hızlı iletişim ağını görmezden gelmek, internet haberciliğini muhatap almıyorum ve tanımıyorum demek akıllara ziyan ve talihsiz bir açıklamadır.

Gazetelerde 3 günlük haberleri okumak zorunda kaldığımız zamanlardan, anında tüm dünyaya yayılan iletişim çağına geçeli aslında çok oldu.

Dünyada ve Türkiye’de İnternet Medyası İlk kez 1960’lı yıllarda özel laboratuarlarda kullanılmaya başlandı. İnternet medyasındaki amaç bir noktada toplanan bilgilere aynı anda farklı birimlerin kolayca ulaşmasını sağlamaktır.

Teknoloji çağına muhalefet ahmaklıktır

Bu amaçla ilk kez İngiltere’de uygulamaya geçilmiştir. 1960’lı yılların sonunda Amerikan Savunma Bakanlığı’nın savunma amaçlı kurduğu bilgisayar ağı (ARPANET) bugünkü İnternetin prototipini oluşturmuştur.

1980’li yıllarda ABD tarafından MILNET adıyla askeri amaçlı kurulan ağ, 1990’lı yıllarda ticari kullanıma açılarak hızla yayılmış ve bugün yüz milyonların kullandığı bir yapı haline gelmiştir.

İnternetin bu derece hızlı yaygınlaşması ve kullanılmasının temelinde, gün geçtikçe ucuzlayan teknolojik bir donanımla beslenmesi ve geleneksel kitle iletişim araçlarına göre farklı yapılanmaya sahip olması vardır. Hal böyle iken internet medyacılığına iğreti bakmak ve anlamsız saçma sapan açıklamalarda bulunmak ahmaklıktır.

Akıllara Zarar açıklama

Hızlı ve kolay ulaşılabilen bilgi çağını, 2017 yılına girmek üzere olduğumuz şu günlerde TANIMIYORUM, BİLMİYORUM, MUHATAP ALMIYORUM şeklindeki talihsiz açıklamalarda bulunmak ve bunu maharetmiş gibi yaymak “insanın aklıyla zoru olduğu” anlamına gelir.

Elimizle dokunduğumuz gazetelerde okuduğumuz, televizyondan ve radyodan duyduğumuz haberler artık internetten okunuyor. 7’den 77’ye herkesin evinde ve hatta cebinde taşıdığı internet teknolojisine böylesine uzak kalmak ufku dar zihniyeti yanlış insanların başarabileceği bir ahmaklık olsa gerek.

1990’lı yıllardan sonra tüm hayatımızda bütünüyle yer edinen ve 15 yıl gibi bir kısa süre içerisinde hayatımızın her alanına giren internet ve internet gazeteciliği ve SOSYAL MEDYA’yı yok saymak en cahil insanların bile cüret edip dile getiremeyeceği bir ifade olsa gerek.

Yerel Habercilikte internet

Yerel habercilik ulusal habercilikten farklıdır. Yerelde insanlar şehre dair bir şeyler görmek ister. Ereğli de bu anlamda önemli ve hareketli bir şehirdir. Ereğli'de de pek çok haber sitesi vatandaşın haber olma özgürlüğü adına mücadele vermektedir.

Çok sayıda internet haber sitesini barındıran Ereğli’de, Ereğlililer haber kaynağı için ilk önce internete başvururlar. Güncel haberler, asayiş, siyaset, politika, ekonomi, spor, eğitim ve sağlık gibi konularda haber almak için internet haber sitelerini tercih ederler insanlar.

Bu anlamda Ereğli’de haber siteleri arasında bulunan www.ereglihaberleri.com haber sitesinin farklı bir yeri vardır.

Zira Ereglihaberleri.com sadece gündem haberleri ile sınırlı kalmayıp Ereğli’den ve hatta çevre il ve ilçelerden fotoğraf galerileri, sağlıktan spora, köşe yazılarından her türlü yerel ve ulusal önemli gelişmeleri anında okuyucularına ulaştırmayı hedef alan dopdolu içeriklerle kendine özgü tasarımlarıyla okuyucularının karşısına çıkar.

Çocuk Oyunu Oynamıyoruz

Bünyesinde onlarca çalışanı bulunan ve sadece Ereğlihaberleri olarak günlük ortalama 20 Bini aşkın online takipçisi ve tüm dünyada izlenen yapısı ile ANT Ajans olarak toplamda günlük 90 Bine yakın takipçisiyle hızlı, doğru ve güvenilir haber sitesi olarak yayınlarına devam edecektir.

ANT Ajans bünyesinde yayın hayatını sürdüren www.ereglihaberleri.com olarak sadece Ereğli Haberleri değil bünyesinde;

www.karamandan.com

www.muthaber.com

www.fashionsarab.com

www.fotogri.com

www.kebikech.com

www.habertoros.com

www.ereglihaberleri.com

www.yuzyilinlideri.com

www.donenbay.com

www.ermenekhaberleri.com

www.karamanfotograf.com gibi siteleri de barındırmaktadır.

Genel yayın Yönetmenliği Âdem Kocatürk tarafından yürütülen ve yerel, ulusal ve uluslar arası pek çok platformda faaliyetlerini yürüten ANT Ajans ve www.ereglihaberleri.com tüm karalamalara, haksızlıklara rağmen yılmadan, korkmadan ve usanmadan yayın hayatını sürdürecektir.

Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür eder SAYGILAR SUNARIZ.

Düzenleme : 22 Aralık 2016 23:07 Okunma : 9973