Kardan Asfalt | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Kardan Asfalt | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

24 Mayıs 2018 Perşembe
Kardan Asfalt

Ereğli, son yılların en soğuk kışını geçiriyor. Kar; son yıllarda görülmeyecek miktarda yağdı. Böyle olunca halk da kara olan özlemini giderdi. Ereğlililer, yaptıkları kardan adamlarla heykeltıraşlıktaki marifetlerini gösterdiler.

Ama kar konusundaki en iyi eser belediyenin oldu. Herkes kardan adam yaparken bizim belediye kardan asfalt yaptı. Vatandaş da günlerce çiğnetip sıkıştırttı. Bir nevi silindir görevi üstlenen vatandaş, belediye ile el ele vererek yaptığı bu kardan asfaltın nisan ayına kadar kullanılabileceğinden emin oldu… Kardan asfalt yapılırken düşüp yaralanan vatandaşlar da kayıtlara iş kazası olarak geçti.

****

2016 yılını geride bıraktık. Belediyenin 2016 hizmetlerinde en etkileyici olanı çorba ikramıydı. Diğer hizmetlerimiz kötürüm kalsa da, Meram gibi olacağız vaatleri yerine getirilemese de bol bol çorba içtik. Beldelerimiz köylerimize hizmet götürülemedi ama çorbamız var afiyet olsun.

Karla mücadelemiz sıfırla ifade edilse de çorbamız var buyrun. Koca yazı boş bırakıp kış yaklaşırken yağmurda çamurda asfalt ve kanalizasyon çalışması yapabilen nadir yerlerden birisi olsak da bir tas çorba iyiydi. Öyle ki, Halep’e giden yardım tırına çorba ikram eden derneklerin ikramına bile sahip çıkan bir belediyemiz oldu. Kısacası, bu yıl çorbaya doyduk…

Bu kadar ikramın içinde genç bir gruba söylenen yemeğin bir personele mal olduğu bir 2016’da, bir de çorbaname diye kitap bastırırsa belediye, şahane olur. Ama severim Belediye Başkanımızı. İyi niyetlidir.

Çorba demişken, yazımızı bir çorba şiiriyle bitirelim…

“İster mercimek olsun ister kelle paça,

Diller, damak tatlansın bunun masrafı kaça… 

Selametle kalın...

Düzenleme : 26 Aralık 2016 23:12 Okunma : 3328