Hayalleri biten çocuk | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Hayalleri biten çocuk | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Mayıs 2018 Pazartesi
Hayalleri biten çocuk

Ereğli şehir stadyumunda seçmeler olduğu duyulmuştu.

Toprak sahadaki mahalle maçı bitmiş kazanan da, kaybeden de bir olmuş seçmeleri konuşuyorlardı. Mahalle arsası toprak yerler zımpara gibi olduğundan gençlerin çoğu dizinden yaralanıyor her maçta ama şikâyet eden yoktu. O dönemim amatör takımlarından birinde oynuyordu genç çocuk Tofaş SAS’da antröner namı değer KARLOF Mahmut derlerdi -Allah rahmet eylesin- önce hocasına açtı konuyu, hocasından onay aldı ve arkadaşlarına gitti genç çocuk…

‘Ben’ dedi genç çocuk “Ben seçmelere katılmak için denemelere gideceğim.”

Diğerlerinde ses yoktu heyecan vardı, ama ses yoktu.

İçlerinden gür bir ses “Tabi” dedi “Sen gitmelisin. İçimizdeki yeteneklilerden birisin. Belki hepimizden iyisin.”

“Yok” dedi genç çocuk. “Hepimiz iyiyiz ama benim hayallerimde Ereğlispor ’da oynamak var.

“Tabi” dedi arkadaş’ları “Çok çalışıyorsun. Ah bir de baban izin verse neler yapmazsın.

Genç çocuk ayakkabılarına baktı eskimişti. Eldiven’leri yoktu

“Bu ayakkabılar ile gidersen” dedi arkadaşları “seni sahaya bile sokmazlar.”

“Yok” dedi genç çocuk; “Yeni aldığım sportaç futbol ayakkabılarımla gideceğim. Zaten ilanlarda ‘Her sporcu kendi malzemesi ile gelecek’ diye yazmışlar.

“Peki, ne zaman kaydını yaptıracaksın?”

“Kayıt yok. Ereğli stadına gittiğimde kaydımı yapacaklar. Antrenmana çıkarım.”

Akşam olmuş hava kararmıştı. Herkes evine giderken konuşulan tek konu genç çocuktu idi. Başarabilecek miydi?

Genç çocuk yatağa girmeden futbol ayakkabılarını sakladığı yerden çıkardı koynuna soktu. Hayallerinde çok sevdiği Ereğlispor forması ile oynadığı maçları hayal ederek uyudu. Evde kimsenin haberi yoktu. Babası futbol oynamasına karşı çıkıyor, okulunu bitirmesini istiyordu. O sabah babası kahveye gidince genç çocuk kendi yıkadığı şortunu, yırtık eşofmanını çoraplarını formasını ve yeni futbol ayakkabısı sportaçlarını naylon poşete koydu, Ereğli Stadının yolunu tuttu. Günlerden cumartesi, sabahın erken saati…  Toprak sahasının çizgileri yeni çizilmişti. Beyaz çizgiler kireç ile çizilirken ağlar yenilenmiş stat bayram yerine dönmüştü.

Genç çocuk kendisi henüz 17 yaşında ama denemelere gittiğinde sporculardan başka meraklılar oluyordu fakat bu gün burada son model arabalar, büyük, büyük adamlar şık bayanlar vardı.

Susamıştı tribünün altındaki wc’deki çeşmeden akan sudan biraz içti, heyecanı geçmiyordu. Sevinci ise sonsuz idi. Sahaya girmek için kapıya yönelirken top ayakkabılarını eline aldı. Birden bir ses “Hey delikanlı” dedi kapıdaki görevli; Nereye gidiyorsun?”

“Amca” dedi “Ben denenmeye geldim malzemelerim yanımda.”

“Tamam, kimin nesisin dayın yok mu?

“Amca dayım var ama İzmir’de.”

Görevli gülmeye başladı. “Öyle değil aslanım seni buraya kim tavsiye etti?”

“Arkadaşlarım ‘sen çok iyisin’ dediler “Kendime güveniyorum.”

“Bak aslanım seni denemeye alamayız”, “Sen yine git mahalle takımında topunu oynamaya devam et.” Genç çocuk şaşırmıştı günlerce yaşadığı hayalleri uçup gitmişti.

Tellerin arkasındaki tribüne gitti ağlayacak ama içine atıyordu gözyaşlarını. Oturdu bir müddet. Sahadaki çalışmayı seyretti, içinden “Ben bunların hepsinden iyiyim” dedi. Hiç giyemediği top ayakkabılarını çantasına koydu. Ağır ve kırık olarak oturduğu yerden kalktı eve doğru yürümeye başladı.

Ereğli’de Hayalleri bitmiş idi futbolcu olarak. Ama yılmayacaktı Ereğli’de biten hayal belki başka yerde yeşerirdi diye düşündü genç çocuk. 17 Yaşında İzmir’e gitti önce amatör kümede futbol oynamaya devam etti.

Ve evet o hayalleri oluyor gibi idi Ege’de futbol hayatına devam etti. Futbolcu olmuştu ama hayalini kurduğu Ereğlispor’da oynayamamıştı…

Bu olay üzerinden tam 36 yıl geçti. Genç çocuk bu gün Türk spor camiasında hatırı sayılır bir çevrede ve profesyonel olarak Menajerlik yaptığı bilgi sahibiyiz. 4 arkadaş Menajerlik şirketi kurmuşlar… Menajer olarak hayalleri genç futbolculara yardımcı olmaya çalışıyor.

Hayalini süsleyen çok sevdiği takımda da ufak çaplı görevi yapıyor. Futbol’dan kopmadı ama hayalleri futbol olarak bitmiş sona ermişti. Dayısı olmadığı için.

Unutmayın Gençler Hayallerimiz ulaşılamayacak boyutta olmadığı sürece insana her zaman yarar sağlar. Çünkü kişi hayal ettiği müddetçe bu hayallere ulaşabilmek içi mücadele etmektedir. Bu mücadele kişiyi hayata bağlamakta ve ona yaşama zevki aşılamaktadır.

İnsan hayallerine ulaştığı zaman ise inanılmaz bir mutluluk yaşamaktadır. Hayallere kavuşmanın vermiş olduğu mutluluğun tadı tarif edilemeyecek kadar güzeldir. Bu nedenle her insan hayatı boyunca küçük hayaller kurmaya devam etmelidir. Kendi hayalinizi kendiniz kurmalısınız bir başkasına hayaliniz kurdutmamalısınız ki başarıyı yakalayın.

Hayaliniz güzel olması dileği ile

Düzenleme : 19 Ocak 2017 10:33 Okunma : 12778