Hakemler aşkına | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Hakemler aşkına | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Mayıs 2018 Pazartesi
Hakemler aşkına

Konya futbolunda hemen hemen her maçtan sonra futbolu bilen bilmeyen her insan, hakemler hakkında yorum yapıyor.

Sosyal medya’da, yerel televizyonlarda, gazetelerde, kahvehanelerde, aklımıza gelebilecek her yerde maç sonunda konuşulan ilk konu hakemin kararlarıdır. Daha sonra da laf dönüp dolaşıp “Hakem Yetişmiyor” konusuna gelmektedir.

Ey yöneticiler, ey medya mensupları, ey yazarlar ve yorumcular, ey futbolu biliyorum diye ortalıkta gezinenler… Elinizi biraz vicdanınıza koyun da ona göre yorum yapın. Madem ki hakem yetişmiyor, madem ki böyle bir sorunu tespit edecek kapasiteye sahipsiniz, o zaman bu sorunun kaynağına inin de neden hakem yetişmiyor bir ona bakın!

Hanginiz gittiniz de amatör bir maçtan sonra tüm imkansızlıklar içinde (güvenlik, soyunma odaları, malzeme sıkıntısı, maddi yetersizlik…) iyi-kötü yönetim gösteren hakemin derdini dinlediniz? Hanginiz sorunun kaynağına inerek Konya Hakemliği adına olumlu bir adım attınız? Ama hepiniz ocak ayının soğuk havasında evinizde’kahvede’cafede sıcak çayınızı yudumlarken hakemi eleştirdiniz değil mi?

Siz kendinizi  Ocak ayının dondurucu ayazında Konya’ın ücra bir ilçesinde arkanda seyirci ile sadece 2 metre dandik bir tel örgü var Envay türlü sinkaflı sözler her an bir cisim gelecek korkusu ile maç yönettin buyur eleştir o genç hakem arkadaşı.

Şimdi gelelim esas soruna “Acaba Konya’da gerçekten mi iyi hakem yetişmiyor?” Yoksa ileride gerçekten iyi hakem olmaya aday olan genç arkadaşların hevesleri kursağında mı bırakılıyor?

Sonuçta her büyük hakem önce amatör sahalardan geçerek, tüm imkansızlıları tadarak bulunduğu yere geliyor. Çok iyi niyetli düşünecek olursak amatörde Mutlaka hatada oluyor  ama bakın hata diyorum Kasıt demiyorum İyi bir hakem olmanın yolu amatörden başlıyor ve bu ilk süzgeçten geçirme kısmını iyi yapamazsanız yukarılara gelecek kişiler de o kadar az olur.

Çok iyi biliyorum mağlup bir takıma hakem beğendiremezsiniz bir maçta futbolcun 9 gol kaçırır ve takım 1-0 maglup olur suçlu hakemdir. Bizler’Yöneticiler’Futbolcular’Taraftarlar Hakemlere yardımcı olamazsak  sahaya çıkan 3 kişiyi onlarca taraftarın önüne atarsak varın düşünün artık gerisini bunları konya amatörde her ilçede yaşıyoruz yaşadık vede yaşamayada devam edeceğiz Ama ! canımız yanmadan önlem almayı düşünsek daha güzel olur şunu unutmayalımki konyamızın ücra bir ilçesinde maç var futbolcu galibiyet primi alıyor.

O hakemlerimiz o ücra ilçemize kendi özel araçları ile geliyorlar vede  futbolcuyun aldığı pirimin çok çok aşağısını alıyorlar zevk işi kimse  zevk için birinin canını yakmaz hata hayrı zevk ayrı lütfen ayrıştıralım kolay yetişmiyor konyamız’da.

Bir Selçuk Keklik’ler, Hakan Öz’ler, Mehmet Himyeri’ler, Uğur Doğan’lar, Mehmet Ayçelik’ler  ve isimlerini telefuz edemediğim Konyamızın tüm hakemlerine sahip çıkalım.

El birliği yapalım Yönetici, Taraftar, Futbolcu ilçeler, ASKF, TÜFAD, Konya mhk… yeni DENİZ ÇOBAN’lar çıkaralım… konya süper grup 2 devre bu hafta oynanacak maçlarla başlıycak bizlerde  2’inci devreye  Milat olarak Başlayalım. Herkes  yardımcı olursa hep birlikte başarırız konya amatör ligi 2.ince devre tüm kulüplere futbolculara hakemlere yöneticilere  kazasız belasız geçmesi dileği ile hayırlı  olsun.

Düzenleme : 28 Ocak 2017 03:02 Okunma : 19435