Sosyal Yaygara | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Sosyal Yaygara | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Sosyal Yaygara

Yıllardır Ereğli’de birtakım maçları kendi çapımda takip ederim ve yorumlarım. Aslında önceliğimiz haber yapmak yorum yapmak değil tabi. Ama yaşadığım şehrin futbolcularına sahip çıkmak, ruhumuzda var.

Bazı pozisyonlarda deklanşöre basarken seyirciler kadar heyecanlanıp pozisyon kaçırmışlığımda olmuştur. Bu gün oynanan Ereğlispor-Ç.Çumraspor maçını takip etmişinizdir muhakkak evet zevki doyumu üst safhadaydı karşılaşmanın…

Ev sahibi takıma göre 90 dakika seyir zevki mükemmel bir maçtı… Mükemmel bir hakem triosu vardı ama rakip takım için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef…

Çünkü maçın 90 dakika olduğunu bilmeden sosyal medyadan hakem kurallarını hakemlere öğretecek kadar bilgiye sahip, futboldan uzak kişilerdi… Dakika 66’ya kadar hakem triosu mükemmeldi de 66’dan sonra mı kötüleşti?

Yapmayın Allah aşkına… Bakın rakip takım olarak daha ilk dakikada beraberlik koparayım havasında olduğunuzu, kalecinizden belli etmiştiniz zaten… İlk dakikadan itibaren vakit geçmez… Taç atışlarını bile nerdeyse Ereğlispor’a kullandıracaktınız ve 66. dakikaya kadar böyle idare ettiniz ve 66. dakikada da golü buldunuz her şey süper gidiyordu ama Yusuf’un 68. dakikada attığı gol tüm planlarını alt üst etti.

Beraberlikte de yine yerde kaldınız, kalkmadınız… Dakika 84’de 18 yaşındaki Semih ikinci golü atınca auta çıkan topları bile depar atarak getirmeye başladınız ve kural bilmez dediğiniz hakem triosu; Ereğlispor’lu futbolcunun elle oynadı dediğiniz pozisyon için; 1 ceza sahası dışı ve 2 dönen top kimde sizde. Böyle bir durumda hakem ne yaptı? Avantaj kuralını devreye soktu. Eğer bir pozisyonda avantaj söz konusu ise hakemin bunu değerlendirmesinin öncelikli olduğunu bilmeniz gerekir ki sağda solda sosyal medyada hakemi eleştirelim.

3 gün önce ben bir yazımda bahsetmiştim maç 90 dakika goller kaçar suçlu hakem olur maalesef. Evet, bu gün yaşadık bunun en acı örneklerinden birini. Eğer bir şeyler yapacaksak el birliği yapalım bu hakemler bizim çocuklarımız, bu lig de bu hakemlerle bitecek! Senin, benim ya da onun dışarıdan hakem getirme lüksümüz yok. Maç 90 dakika boyunca çekildi isteyene bir CD yollarız. Koparılan yaygaraya bakarız. Eğer ki futbolun kurallarını bilmiyorsanız yaptığınız sadece sosyal yaygara olmaktan öte gidemez

Geçtiğimiz hafta biz Karapınar’da mağlup olduk, çıktık hakemler katletti diye hakeme suç mu attık? Oynayamadık, atamadık Karapınar’ı maçtan sonra tebrik de ettik. Ha hakem hatası olmadı mı evet oldu ama o an maç bitti, orada kaldı.

Saygılar kuralları öğrenmek arzusu ile esen kalın.

Düzenleme : 30 Ocak 2017 02:23 Okunma : 11162