Beyşehir Maçının Anatomisi | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Beyşehir Maçının Anatomisi | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Mayıs 2018 Pazartesi
Beyşehir Maçının Anatomisi

Ereğlispor’un galibiyet dışında başka bir sonuca tahammülü yoktu ve beklenen oldu, Ereğlispor öyle ya da böyle sahadan 1-0 galip ayrıldı.

Bu galibiyetle ekibimiz sadece 3 puan kazanmadı aslında. Futbolcuların özgüvenleri yeniden yerine geldi. Teknik heyet giydiği ateşten gömlekten 2 ilik açtı, rahatladı. Taraftarlar da kilitli sandıklarından umutlarını, heyecanlarını çıkardı yeniden bu galibiyetle. Yani kısacası Ereğlispor bu galibiyetle 3 puandan fazlasını kazandı ve ligde ben buradayım dedi. Haftaya oynanacak Selçuk maçı için moral oldu bu galibiyet.

Sahada oynanan oyuna gelirsek, futbolcular bireysel anlamda başarısız bir futbol ortaya koymasa da takım olarak oynanan futbol açıkçası beni umutlandırdı.

Sağ bek açığımızı tecrübeli oyuncumuz Yasin ile kapattık. Beyşehirspor’un Yiğithan’la geliştirdiği ataklarına Yasin ilaç oldu. Tecrübeli oyuncumuz canla, başla mücadele etti ve formanın hakkını verdi.

Öncelikle Semih kardeşimizi de tebrik ediyorum, Mehmet hocanın güvenini boşa çıkarmadı. Son 3 sezondur en çok güven yaşadığımız ve bu sene de sıkıntı yaşamayacağımızı düşündüğümüz kalede, tecrübeli file bekçisi Engin de bugün görevini tam anlamıyla yerine getirenlerdendi.

Bir ara yüreğimizi ağzıma getirse de Allaha şükür korkulan olmadı. Sol bek Emre’ye kötü bir yorum yapmak imkânsız. Tecrübesi, hızı, hırsı ve tekniğiyle Ereğlispor’da en çok beğendiğim isimler arasında...

Savunmanın ortasında Ahmet’in yerine yeni transfer Arif ve Gökhan ikilisi de pek sırıtmadı. Beyşehirspor’un etkisiz oyunundan da olabilir ama savunma hattımız ilk kez hatasızdı.

Orta sahadan bahsedecek olursak, Tugay Yusuf önceki maçlarına göre daha iyiydi. Kadroda en çok sağ kanatta Kaptan İbrahim yine sanatını konuşturdu… Bence sol açık mevkisinde henüz kimse yerini garantileyemedi.

Beğendiğim isimlerden biri olan Oğulcan, bu maçta bana göre beklenenin üzerinde çalıştı. Ama heyecanlıydı ve kendine hâkim değildi. Murat Erdoğan yaşına ve tecrübesine rağmen taraftar ondan daha fazla beklenti içerisinde ben buradan Murat kardeşime söylüyorum Ereğli senden çok şeyler bekliyor…

Mehmet Hoca’yı en çok eleştirdiğim noktaya gelelim. Bence bu maça tek forvetle çıkmamalıydı, çünkü şuan kadromuzdaki forvetlerimizin hiçbiri ‘TEK’ bile değil. Yarım performanslarıyla bekleneni veremiyorlar. Buğra ve Murat toplasan şuan ki yaptıkları ile tek bir forvetin yapması gerekeni yapıyorlar.

İkinci yarıda oyuna dâhil olan ve benim büyük işler başaracağına emin olduğum Naci formanın ortağı olduğunu gösterdi Naci eğer ki “nasılsa yedeğim” modundan çıkıp biran önce kendine gelirse çok şeylere imza atar.

İkici yarı oyuna dâhil olan Arda ve Buğra’nın daha özverili olmaları lazım… Arda’yı biliyoruz ama bu Arda bizim o bildiğimiz Arda değil… Biran önce eski kimliğine bürünmesini dört gözle bekliyoruz.  Buğra’nın ise son vuruşlara çalışması hem de çok çalışması lazım… Genç bir yetenek çünkü.

Neredeyse tek tek herkesten bahsettik. Gelelim maçın yıldızına… Bu maçın yıldızı bence 2 tane! Biri benim en çok karakteri ve futbolu ile beğendiğim şuan Ereğlispor’da olmasından çok mutlu olduğum Ereğlispor’un geçtiğimiz sezon B.A.L liginde en çok ihtiyacı olduğu 10 numara idi. Bu maçta Ereğlispor’u takım arkadaşlarını, teknik heyeti, yöneticileri kısacası tüm Ereğli camiasını kurtaran Kaptan İbrahim… Bundan sonra da aynı performansla oynaması dileğiyle...

Tek olarak çoğu oyuncu sırıtmasa da eksiklerimizin olduğu ortada. Fakat Tribünleri oynanan futbol tatmin etmedi ancak bu galibiyetle Ereğlisporun özgüveni tekrar geldi… Ve bu maçın 2 yıldızı var demiştik ikincisi de Mehmet Hoca öyle bir kadro ile sahaya çıktı ki tribünler bile şaşırdı… Düşünün 12 maçtır sahada gördüğümüz kadrodan 4 eksik vardı… Her babayiğidin harcı değildir bu… Bir günlük idmanla 2 transferi sahaya sürüyorsun o da yetmiyor iki tane genç futbolcu ile ilk 11’de başlıyorsun…

Kötü bir sonuçta tüm şimşekleri üzerine çekeceğini bilerek tecrübesini, bilgisini oyuncu seçeneğinde kullanarak büyük bir cesaret gösterdiği için teşekkür eder kutlarım hocamızı.

Takım zaten lider, lider olarak yoluna devam edecek. Ereğlispor’da artılar var bunu sezon başından bu yana gördük yaşadık neler var: Arkadaşlık var ruh var, abilik var kardeşlik var… En genç futbolcumuzdan en yaşlısına tek tek hepsine teşekkür ederim. Teknik heyete, yönetime bundan sonraki maçlarda başarılar dilerim. O güzel sloganla bitirelim O SENE BU SENE AMATÖRDE SON SENE…

Düzenleme : 06 Şubat 2017 13:40 Okunma : 14538