Efsane Yeniden Doğuyor | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Efsane Yeniden Doğuyor | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

26 Mayıs 2018 Cumartesi
Efsane Yeniden Doğuyor

Acısıyla-tatlısıyla, iyisiyle-kötüsüyle çok zorlu geçen lig maratonu sonunda Ereğlispor, mütevazı kadrosuna rağmen büyük bir başarıya imza atarak, Konya S.A.L da rakiplerini saf dışı bıraktı ve B.A.L Ligine çıkmayı başardı.

Bu başarıyı yakalamak elbette kolay olmadı, çok zor süreçler yaşandı. Bölgesel Amatör Ligde (BAL) liginde bitime son 7 hafta kala takımın başına getirilen Mehmet Uğurluel ile ligde kalma başarısını gösteremedik 38 puanla ligden düştük. Bu sezona yine Mehmet Uğurluel ile umutla başladık. Çok geç kurulan bir kadro İlk haftalarda inişli-çıkışlı bir grafik çizilecek beklentileri varken, Ereğlispor 2’inci hafta liderlik koltuğuna oturdu. 15 maç liderlik koltuğunda kaldık Kimi maçlarda güldük, kimi maçlarda üzüldük. Yeri geldi takımı göklere çıkardık, yeri geldi eleştirdik. Kadro yetersiz, futbol oynamıyor, bu takımdan bir cacık olmaz eleştirilerine rağmen taraftarlar, sabırla her maçta büyük bir coşku ile takıma destek verdi.

Haftalar ilerledikçe şampiyonluğa oynayan takımların gerçek güçleri de kendini göstermeye başladı. Biz ise, kendi sahamızda çok kişinin beklemediği şeyleri yaptık namağlup durumda şampiyon olduk 20 maç oynadık 14 galibiyet 3 beraberlik 3 mağlubiyet le şampiyon olduk ligin en az gol yiyen takımıyız kalemizde 16 gol gördük 15 inci hafta Selçukspor’a mağlup olup Liderlik koltuğunu rakibe bırakıp 2. sıraya düşüş yaşandığında o sesler tekrar çıkmaya başladı.

Söylesene Mehmet Hoca, bu takım niye oynamıyor? Diye eleştirisel çatlak sesler yükseldi. Belli ki, işler yolunda gitmiyor gösterilip. Takımın motivasyonunu bozmak isteyenlere Başarılı Hoca ikilisine yönetim sonuna kadar destek verdi ilk yarı tamamlanıncaya kadar azami eldeki ile en iyisini yapmaya çalıştı Ereğlispor.

Bu arada, ilk yarı tamamlanıp devre arasına girildiğinde derin bir oh çekmiştik devre arası yetişti ve transfer yapmamız gerekiyordu. Devre arasında Takımda forma giyen Oğuzhan ve Yücel ayrılmıştı 2 tane ayrılanların yerine 3 tanede eksik yerlere transfer beklentimiz vardı yani en azından 4-5 banko futbolcu almalıyız derken sadece 2 futbolcu transfer edildi. Herkesin merakla beklediği, kadroya dâhil edilen bu yeni oyuncular acaba nasıl bir performans ortaya koyacaktı? Uyum sağlayabilecekler miydi? Yeşil-Beyaz gibi büyük bir formayı kaldırabilecekler miydi?

Devre arası kar kış erteleme derken bu uzun arada oyuncularıyla daha da bütünleşme imkanı bulan teknik patron Mehmet Uğurluel, yardımcısı Uğur Nas ile birlikte yeni oluşturduğu kadrosuyla birlik ve beraberlik halinde disiplinli ve sıkı çalışmanın meyvelerini ikinci yarıda toplamaya başladı. Yarıştan kopmama adına sürekli olarak lider takım olarak direk çıkmaktı hedefi play-off finalini hiç düşünmedi Ereğlispor Selçukspor, Karapınar Belspor, S.Kadınhanıspor, Selçuklu bel spor arasında gidip-gelen zirve yarışında kendi sahamızda aldığımız puanlar, birinci sıradan şampiyon olarak B.A.L Ligine çıkarttı, Nasip böyle imiş 

* * * *

KARAPINAR MAÇINDA 90+4 DE GELEN O GOL

Nasip demişken, gerçekten bizlerin hiç bilemediğimiz, ancak Yüce Allah’ın lütfuyla oluşan durumlara inanmak lazım. Zaten inanmazsanız, başarının da gelmesi mümkün olmaz. Hatırlayın, kendi sahamızda son maçımız olan orta sıralar mücadelesi veren Karapınarspor’la oynuyoruz. Yendiğimiz takdirde lider olup son maç deplasmanda muhasebe maçına çok büyük bir avantajla çıkacağız beraberlik veya yenilgi halinde işimiz çok zora girecek ve Selçukspor takımına altın bir fırsat doğacaktı.

İşte o fırsat Allah’ın lütfu ile son saniyede gelen golle Ereğlispor’un yüzüne güldü. 90+4’üncü dakikada belki de maçın son atağı idi ve Yusuf Talaşın kullandığı o güzel ortada kule gibi yükselen Serdar Koçak’ın kafa vuruşunda ağlara giden top, şampiyonluğun habercisi gibiydi. Hemen ardından hakemin çaldığı son bitiş düdüğü, Şampiyonluk müjdesini getirdi.

* * * *

Bilindiği gibi sezonun son zorlu maçı Dumlupınarda Muhasebe gençler sporla Ereğlispor lider Muhasebe 6 sırada ununu elemiş eleğini asmış gibi gözüküyordu ama Ereğlispor için evdeki hesap çarşıya uymadı hesabı çok diri hırslı azimli bir muhasebe buldu karşısında Ereğlispor çok sert geçen karşılaşmanın 76 ıncı dakikasında bir atakta stoperden Gökhan soylu çıkıyor ileriye ve Ereğlispor’un şampiyonluğunu perçinleyen o golü atıyor oynayarak kazandığımız 1-0 lık galibiyetle Mehmet Hoca, 33 yıldan sonra ikinci şampiyonluğu yaşayan hoca olarak adını yazdırıyor. Bu da demek oluyor ki, yabancı futbolcu ile hocalara verilen yüklü maaşlarla, şişirme transfer kadrolarla bu işler olmuyor. Böylesine zorluklar içerisinde, kadronda 5-6 tecrübeli ile yine 5-6 98 li gençlerle kıt imkânlarla bu müthiş başarının gelmesinin tek anlamı inancın zaferi olsa gerek.

* * * *

Başta Kulüp Onursal başkanı Belediye başkanımız Sayın Özkan Özgüven Kulüp Başkanı Mehmet Güngör olmak üzere, Genel Kaptan Önder Akgül Yöneticiler Bayram Özbilgiç, Türkay Özerdal, Aytek Kuzucu, Mehmet Ceyhan Teknik heyet Mehmet Uğurluel Hoca ve yardımcı hoca Uğur Nas, futbolcular, malzemeci ve büyük taraftarlar, emeği geçen her kim varsa şampiyonluğun ve kupanın Ereğli’ye getirilmesinde büyük pay sahibidirler.

Birlik ve beraberlik halinde olunduğu sürece her zorluğun altından kalkıp başarı gelebiliyormuş. 1967 yılında profesyönel olarak, Türkiye 3’üncü Ligi ve 2 ligi de uzun süre kalarak adını Türk futbol tarihine yazdıran Ereğlispor efsanesi yeniden doğmaya başladı. Gidici değil, kalıcı olabilmek adına bundan sonraki çalışmalar, hedefler daha profesyonelce olmalıdır. Kulübü ayakta tutmak için Belediye başkanımızı yalnız bırakmamak lazım iş adamlarımız oda başkanlarımız Taşın Altına El koyma zamanı, kalıcı gelir sağlanarak, çıtayı yüksek tutmak lazımdır.

* * * *

B.A.L masrafı daha da yüksek olacaktır. Örneğin süper amatörde 3 bin liraya 5 bin liraya oynattığınız bir futbolcuyu B.A.L’da bu rakama oynatmak mümkün değildir. Zirveye oynamak ve 3 Lig hedef olacaksa, çok ciddi ve tutarlı, kalıcı gelirli planlarla kendimizi göstermeliyiz. Bunun planlarının da yapıldığını ve başta, Belediye Başkanımız Sayın Özkan Özgüven’i Ereğlili iş adamlarımız yalnız bırakmamalı ve diğer yetkililerin birlikte çalışmalar içinde olmaları Ereğlispora hep birlikte sahiplenmeleri ilçe olarak, çok anlamlı ve sevindirici gelişmeler. Beklemek hakkımızdır.

Belediye başkanımızın takıma sahip çıkması ve önderlik yapmaları, gerçekten takdire şayandır. Yeni sezonda da aynı şevk ve heyecanla, yapıcı, akıllı çalışmalarla Ereğlispor’u yine birlik ve beraberlik halinde daha üst yerlerde, layık olduğu üst liglerde yerini alacaktır.

* * * *

Bu ŞAMPİYON’luk Ereğli’nin gururudur, onurudur.

Şimdi yeni sezonda neler olacak, neler yaşanacak ve ne gibi şartlar altında yine zorlu bir sezona hazırlanacağız? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haydi Ereğli

Zaman; birlik, beraberlik ve kenetlenme zamanı

Her şey Ereğli için.

 

Düzenleme : 15 Nisan 2017 06:46 Okunma : 11561