Akgöl Projesi nedir bilen var mı? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Akgöl Projesi nedir bilen var mı? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

20 Haziran 2018 Çarşamba
Akgöl Projesi nedir bilen var mı?

Geçtiğimiz günlerde Ereğli Belediyesi toplantı salonunda bir takım katılımcıların heyecanlı konuşmalarına şahit olduk hep birlikte.

Konuşmaların ve koca koca alkışların sebebi EREĞLİ’NİN YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN AKGÖL SORUNU…

Ta İstanbul’lardan kalkıp gelerek bir proje gerçekleştirileceği, Akgöl’ün iki yıl içinde eski günlerine döndürüleceğinden bahsedilirken bizler de inanın çok heyecanlandık ve umutlandık.

İNŞALLAH, TÜM KALBİMİZLE İSTİYOR VE DESTEKLİYORUZ.

Hatta belediyeden yankılanan haberlerde bu projeye büyük destek verileceği de anlatıldı, herkesin iştahı kabartıldı.

Ancak benim anlamadığım ve vatandaşların da anlamadığı nedir bu proje? Ne yapılacak Akgöl için? Somut hangi adımlar atılacak? Akgöl nasıl kurtarılacak? İki yıl içinde neler, nasıl değişecek? Söz konusu projenin eylem planı nedir? BEN ANLAMADIM, ANLAYAN VARSA BİZAHMET ANLATSIN LÜTFEN…

Yoksa bu konuşmalar pek çok kez olduğu gibi boşta, havada mı kalacak.

Merakımızı ve sorularımızı mazur görmenizi diliyoruz. Amacımız kimseyi yermek ya da boş anlamsız olarak eleştirmek değildir.

Ancak takdir edilmelidir ki tam iki yıl önce ulusal haberlerde de çıkan AKGÖL’ü kurtarma projelerinden bahsetmişti Ereğli Belediyesi ve hatta Akgöl’e tanıtım turlarının düzenleneceğini söylemişti, bu haber tam 30 Nisan 2015 yılında yayınlanmıştı tüm gazete ve televizyonlarda.

Arkası gelmedi maalesef, yine maalesef ki pek çok konuda olduğu gibi Akgöl konusunda da hep boşta kaldı laflar.

Biz istiyoruz ki TUBİTAK Destekli olduğu iddia edilen projenin kasmamı, faaliyetleri, eylem planları, amacı, yapılacak somut çalışmalar gibi ayrıntıların açık ve seçik olarak anlatılması.

VATANDAŞ MERAK EDİYOR NE YAPILACAK DA AKGÖL KURTARILACAK, ZİRA İKİ YIL ÖNCE DE PEK ÇOK SÖZ VERİŞMİŞ, PEK ÇOK FOTOGRAF ÇEKİLMİŞ ANCAK SADECE ŞOV OLMAKTAN İLERİYE GİDİLMEMİŞTİ.

Düzenleme : 28 Mayıs 2017 18:49 Okunma : 10480
Foto galeri