Mutlu Evlilik İçin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Mutlu Evlilik İçin | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

20 Haziran 2018 Çarşamba
Mutlu Evlilik İçin

SEVGİLİ GELİNLER! GELİNLER İLE KAYINVALİDELERİN İYİ GEÇİNMELERİ DİLEKLERİMLE! ÖZELLİKLE KAYINVALİDELERİNİZLE İYİ GEÇİNİN LÜTFEN!

(Bu yazıma pek çok gelinden eleştiri geleceğini biliyorum. Ama EMPATİ lütfen!)

Aile kavgalarının ve parçalanmalarının en büyük nedenlerinden biri, belki de en önemlisi, gelin hanımlarımızın, kocalarının anne ve babalarını ve akrabalarını kabul etmemeleridir. Kendi anne ve babaları için ise maalesef aynı şekilde düşünmemeleridir. Yani kendi anne ve babaları anne baba, eşininkiler ise değil.

GELİNLERİMİZ;

1.Eşini seven bir kadın onun anne ve babası ile ilgili olumlu düşüncelere sahip olmalıdır. Eşi gökten zembille inmedi. Onun anne ve babası tarafından büyütüldü.

2..Gelinler, eşlerine onların anne ve babalarını asla şikayet etmemelidirler. Eşlerinin anne ve babaları hakkında kimseye olumsuz bir şey söylememelidirler. İleride kendilerinin de erkek annesi olarak kayınvalide olacaklarını unutmamalıdırlar. Eğer sıkıntı varsa bunu çözmenin kolay yolları vardır. Onu öğrenip uygulamalıdırlar.

3.Gelinler, eşlerinin anne ve babalarını kendi anne ve babaları gibi görmelidirler. Böyle yaparlarsa eşlerinin daha mutlu olacağını unutmamalıdırlar.

4.Gelinler, eşlerinin anne ve babalarına hizmet etmekten zevk almalıdırlar. Büyüklere hizmet etmek insanlık gereğidir. Oturduğu yerden kalkmayan ve hiçbir hizmet etmeyen gelinler var maalesef. Geline kayınvalide hizmet ediyor. Belki çocukları olabilir. Ama bu hizmete engel değildir. Büyükler çocuklarla oynarken gelinler de eve hizmet edebilirler. Maalesef hizmet deyince kaçan, ama büyüklerden hizmet bekleyen pek çok ihtiyar gelin var ortalıkta.

Mutlu bir evlilik için gelinlerimizin yapmaları gerekenleri yukarıda kısaca özetlemeye çalıştım.

SAYGILARIMLA

Uzman Pedagog İshak Orhan Konya

Düzenleme : 12 Temmuz 2017 18:52 Okunma : 3835