Özgüveni yüksek çocuklar mı istiyorsunuz? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Özgüveni yüksek çocuklar mı istiyorsunuz? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

22 Haziran 2018 Cuma
Özgüveni yüksek çocuklar mı istiyorsunuz?

DEĞERLİ ANNELER-BABALAR VE ÇOK DEĞERLİ ÖĞRETMENLER! ÖZGÜVENİ YÜKSEK ÇOCUKLARINIZ OLSUN İSTİYORSANIZ;

Çocuklarınıza 8 aylıktan itibaren, başta sevgili habibimiz olmak üzere tüm peygamberlerin, atalarımızın, milli kahramanlarımızın ve âlimlerimizin çocukluk yaşantılarını güzel bir dil ile anlatınız. Bu konuda çok zenginiz. Ergenliğe girene kadar yapacağınız bu çalışmalarınız, ergenlik ile birlikte meyvelerini vermeye başlayacaktır. Çocuklarımızın özgüveni yükselmiş olarak, hiç kimseye muhtaç olmayarak, kendi ayaklarının üzerinde dimdik duracaklardır Allah'ın izniyle. Asla pısırık olmayacaklardır.

Bir eğitim bilimleri uzmanı Ve Pedagog olarak çocuklarımızı çok seviyorum. Onların en güzel şekilde yetişmeleri için bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Uygulamak siz anne-baba ve öğretmenlere ait artık.

ÇOCUKLARINI SEVEN ANNE VE BABALARIN DİKKATİNE!

Okullar tatil olalı beri 18 yaşın altında pek çok gencimiz ve çocuğumuz, anne ve babaların ihmali ve başıboş bırakması sonucu ölmekte veya sakat kalmaktadırlar maalesef. Bu çok üzücü bir durumdur.

Her yıl ehliyetsiz motosiklet ve araba kullanan binlerce çocuk kazalarda hem kendileri can vermekte veya sakat kalmakta, hem de çevrelerindeki insanların ölmelerine ve yaralanmalarına sebebiyet vermektedirler. Arabalarınızın anahtarını alıp kaçan gençlerin nereye gittikleri de belli değildir. Bunun suçlusu o çocuklar değil, anneler ve babalardır. "Ama çocuk istiyor" diyerek, çocuğun her istediğini yapan anne ve babalar, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.

Lütfen çocuklarımız çatlasalar da patlasalar da, onlara motosiklet ve arabanızın anahtarını asla vermeyin. Değilse başlarına gelecek olanlar dolayısıyla ömür boyu vicdan azabından ölür ölür dirilirsiniz.

SAYGILARIMLA

Uzman Pedagog/Akademisyen

İshak Orhan. 0 505 409 69 80

Düzenleme : 23 Temmuz 2017 03:09 Okunma : 7409