El Atına Binen Köy Ortasında İner | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

El Atına Binen Köy Ortasında İner | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
El Atına Binen Köy Ortasında İner

2017-2018 Konya futbol sezonu henüz takvimsel olarak devreye girmemiş olsa da takımlarında transfer hareketliliği Hızlı başladı.

BAL’da ilimizi temsil edecek takımlarımızdaki hareketlilik baş döndürüyor ve Konya süper amatörde BOMBA transferler desem abartmış olmam.

Sarayönü Belediyespor , Akşehirspor, Ereğlispor takımlarımız gerçekten korkunç bir rekabetin içindeler. Bu durum beni gelecek açısından gerçektende tedirgin ediyor. Bu üç ilçemizin geçmişten gelen olumsuz sportif ilişkileri benim bu duyguya sahip olmamı gerektiriyor. Bir de Bal ligi statüsü bunu gerektiriyor 3 takımın oyuncu transfer rekabete başka bir boyut kazandıracak gibi geliyor. Bu ligin statüsü henüz belli olmamasına rağmen, geçen yıl gibi olursa bu rekabetin boyutları çok daha yüksek olacağını düşünüyorum.

Tabi ki bu yorumum hiçbir biçimde felaket tellalı gibi algılanmamalıdır. Tecrübelerimizin bize öğrettiği, alınacak kötü sonuçların ortamı gereceğini düşünüyorum. Meseleyi daha baştan bilip ona göre bir yapılanma örgütlenmelidir. Hani benimkisi ben demiştim muhabbetine dönüştürmemelidir. Her üç takımımızda gerçekten bu ligin çok önemli oyuncularını kadrolarına kattılar, sanırım daha da takviye yapacaklarmış gibi duruyor.

Bakıldığında gene Konya dışından futbolcuların transfer edilmiş olması, Yerel oyuncularımızın önlerinde bir duvar gibi duruyor. Bu oyuncuları nasıl futbolcu yapacağız ki; maç oynamaları gerekli, yoksa gelişmeleri imkânsızdır. 1 Sezon toplamda oynaması gereken maçların yarısı ya da 3/1’ini ya da daha azını oynayan arkadaşlardan iyi oyuncu olmalarını kimse beklemesin. Ama burada Ereğlispor’u alt yapıya verdiği önemden dolayı kutlamak gerekir. Geçtiğimiz sezon en az 6 tane alt yapıdan futbolcu kadrosuna kattı ve ligde devam etti o gençler, yine Ereğlisporda yani alt yapıya dayalı bir futbol mantalitesi içerisindeki Ereğlispor’u tabiki kutlamak gerekir

Konya Süper Amatör Grupta da BOMBA transferler aldı verdi gidiyor 98’li, 99’lu gençlere kapılarını açan süper grup takımlarımız var şimdi bu gençlere transfer kapısı açan takımlarımıza sevinelim mi üzülelim mi?

Sevinelim çünkü gençlerle imkân verdikleri için. Üzülelim çünkü alt yapısından takıma almadığı için, dışarıdan transfer ettiği için, kendi alt yapısındaki gençlerin önünü tıkadığı için. ÜZÜLELİM Çünkü bu çocuklar bizim topraklarımızın öz evlatları katıksız Akşehirli, Sarayönülü, Ereglili, Beyşehirli, Kadınhanılı, Emirgazili, Ilgınlı, Karapınarlı vs vs vs ve benim tavsiyem bu çocuklarımıza sahip çıkıp takımdaki sayılarının daha da artmasıdır.

Sevgili hocalarımdan da naçizane bizim çocuklarımıza daha çok oynama şansı vermelerini istirham ediyorum. Bu tavsiyemin kesinlikle bir amatör sporsever olarak almasını istiyorum. İl dışından gelecek sporculara karşı değilim, fakat benim soframdaki ekmeği önce benim çocuğum yesin istiyorum. Sen Ben ve O Bu alt yapı çocuklarımıza sahip çıkmayacağız da kim sahip çıkacak Ha!

Eğer alt yapımda yetişmiyor diyorsan o zaman kapat kardeşim uğraşma… Çıkıp bana övünme en iyi alt yapıya sahip takımım diye. En iyi alt yapım var derken kalkıp 30 yaş üzeri futbolcu transfer edersen kalkıp 98 -99’lu çocuk transfer edersen nerde kaldı senin en iyi alt yapılığın derim ne zaman ki.

Yerli öz çocuklarımızı sahiplenirsek, işte Takımlarımızın kurtuluşudur derim. Geçmişte tüm takımlarımızın hep beraber yaşadığımız acı tecrübelerden yola çıkarak geleceğimizi yeniden karartmayalım, geleceğimizi kurtaralım.

X takımımızda aynı olumsuz tabloyu yaşamaya devam ediyoruz. Takım kadrosunda bildiğim kadarıyla hiç yerli oyuncusu bulunmuyor. Taşıma suyla bu değirmeni daha ne kadar çevireceksiniz sayın yöneticiler. Bugün ilçenizde tabela nüfusu bilmem kaç bin kişi… Bu kadar insanın içinden hiç mi futbolcu çıkmaz? Akıl alacak şey değil... Burada futbol adına gerek çalıştırıcı gerekse yönetici olarak görev alan arkadaşlara sormak istiyorum. SİZ NE YAPIYORSUNUZ?

Eğer takımınız Amatör düzeyindeyse bu takımın iskeletini öncelikle bağlı bulunduğunuz ilçenin gençlerden oluşturmalısınız. 2. Amatörde Dış transfer 1. Amatörde Dış transfer Süper amatörde Dış transfer, Bal’da Dış transfer Bu değirmen nereye kadar döner sizce?

Öze dönüş Bu artık küçük çaplı futbol takımlarının yaşaması için bir ayet niteliğinde değerlendirilmelidir. Bu durumu anlatan çok güzel bir atasözüyle bitirmek istiyorum.

“El atına binen köy ortasında iner.”

Düzenleme : 23 Temmuz 2017 03:30 Okunma : 11716