Eylül ve Futbol Heyecanı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Eylül ve Futbol Heyecanı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

21 Haziran 2018 Perşembe
Eylül ve Futbol Heyecanı

Eylül ayları masum aylardan bir tanesidir bizim için. Sokağa çıkarsın dökülen yaprakları görürsün ve için burkulur. Yaz ayları boyunca dünyayı renklendiren yapraklar ölümü ima eden yapısıyla dökülür ve yeniden canlanmak için inzivaya çekilirler…

Ereğli’de futbolun içindekiler de bilir ki işte bu yaprakların döküldüğü anlarda başlar asıl heyecan ve yaprakların yeşerdiği ana kadar sürer. İşte yapraklar dökülmekte ve heyecan başlamak üzere. Tribündeki yerinizi alın ve sevdası olduğunuz takımın kıran kırana mücadelesini izleyin.

Lig başlıyor B.A.L ligi 7 grupta 14 tane birbirinden kaliteli takım şampiyonluklar ve kümede kalma gibi aslında sadece statüye bağlı başarı ve başarısızlıklar üzerine mücadele edip sezonu tamamlamaya çalışacaktır. Yeri gelecek sonuncu takım bir anda üst sıralara tırmanacak yeri gelecek şampiyon adayları bir bir dökülecektir. Ne olursa olsun kimse de fair-play ruhundan ödün vermeden mücadele edeceklerdir, etmelilerdir.

Ereğlispor için hayati önemde bir sene içindeyiz. Koca çınar denilen sevdamız 50 yaşına giriyor ve bu şerefli sene de uzun yıllardır sivil yönetimle devam eden takımımıza 30-Mart 2014 seçimleri ile başa gelen Sayın belediye başkanımız Özkan Özgüven ve ekibi sahip çıkarak bu seneyi güzel geçirme umutlarımızı yeşertmişlerdir.

Hayati önem diyoruz ama asıl önemli olanın kurulacak sistemlerle sadece 50’inci yaşları kutlayan bir takım değil 100’leri kutlayabilecek bir takım yaratabilmektir. Bunun içinde kurumsal yapının güçlenmesi gerekir ve bunu da bu sene bu ekip canla başla çalışarak oturtmaya çalışmaktadır.

Siz değerli okuyucularımız belki bunlardan haberdar değildir çünkü basınımızda ve sokaklarda sadece takıma forvet lazım mı? stoper iyi olmalı değil mi? tartışmaları daha cazip geldiği için takımın kalacak yeri nasıl, yemek yiyecek olanağı nasıl, antrenman yapacak tesisi nasıl? Diye bunları tartışmak kimsenin aklına mı gelmiyor işine mi gelmiyor ben anlamıyorum.

Şükür ki çok profesyonel takımlarda olmayan tesisimiz var yatacak barınacak yerlerimiz dört dörtlük yeme içme 5 yıldızlı otel lokantalarını aratmaz, idman tesislerimiz süper. Umarım yönetim heyecanını kaybetmez ve bu sene bu kurumsallaşma hamlesini tamamlar ve gelecek senelerde onlar olmadan da bu takım kendi başına ayakta kalabilecek kudrete sahip olur.

Bakın bu takım ayakta kalmaya alışsın ondan sonra zaten takıma sahip çıkmaya aday yüzlerce kişi çıkacaktır. Ne de olsa kolay işleri seven milletiz. İşte bu zor dönemde takıma sahip çıkanlara sabır göstermek ve teşekkür etmek gerekir.

Takım olarak da yaklaşık 2 aydır hummalı bir antrenman uygulatarak sezona hazır hale getirilmeye çalışıldı. Tam olarak hazır mıyız, değil miyiz bunu zaman gösterecektir. Ne olursa olsun 24 Eylül’de oynanacak Sarayönü maçına en güçlü kadromuzla çıkılacağına ve elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun tribünden de alkış sesinden başka bir şey gelmeyeceğine inanıyorum. Çünkü bu takım yavaş yavaş ivmesini bulacaktır ve daha sonra da kimse durduramayacaktır. İşte bu yüzden takıma destek olmak için buyurun tribüne güzel Ereğlimin güzel insanları.

Fikstür gereği ilk 5-6 hafta rakiplerimiz ligin şampiyonluk adaylarından kadroları zengin ve tecrübeli. Sezona en güçlü takımlarla maç yaparak başlamak iyi mi kötü mü onu zaman gösterecek. Ancak ben bunun şans olduğunu düşünüyorum. Çünkü rakipler zengin ve tecrübeli olabilirler bizde genç ve dinamiğiz ama bir ayrıcalığımız var tribün farkımız var bunu Sezonun ilk maçında ki tribün heyecanı ile bu maçtan mutlak puan veya puanlar alacağızdır. Şimdi sadece takımımıza destek olalım sonrasında konuşmaya devam ederiz.

Başarılar Koca Çınar. Sezon senin için Hayırlı Uğurlu Olsun. Allah futbolcularımızı kazadan, sakatlıktan korusun.

Düzenleme : 04 Eylül 2017 23:14 Okunma : 7770