Amatörde Heyecan başlıyor | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Amatörde Heyecan başlıyor | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Amatörde Heyecan başlıyor

Yeni heyecan... Yeni umutlar… Yeni bir sezon başlıyor.

2017-2018 sezonu öncelikle bütün takımlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başlıyorum söze.

Amatör´de geri sayım başladı. Heyecan 8 Ekimde başlayacak…

Süper Amatörde kulüpler eksiklerini giderdi. Takımlarını oluşturdu. Yeni isimlerle, her ne kadar genç yetenekler bu sezon sahalarda nadir göreceğiz gibi ilk kez çıkacak gençlerle de dolu dolu bir amatör ligi bizleri bekliyor. Temennimiz her zaman olduğu gibi adı amatör ama oyunu profesyonel olsun.

Oyuncuların centilmenliği futbolla güzel. Genç yetenekler, genç teknik adamları sahalarda görmek amatörün heyecanına heyecan katıyor. Birçok şehirde duyuyoruz, görüyoruz, haber konusu oluyor dövüşler, kavgalar, yumruklar.

Konya’da bu tür görüntüler pek az olsa da artık bu sezon bu çirkinlikleri yaşamak görmek istemiyoruz. Amatör ailesinin her yıl genişlemesini, her yıl bir bayram havasında geçecek lig temenni ediyorum. Konya’da örnek gösterilecek kulüplerimiz var.

Zor şartlarda zor başarılar elde eden, buna rağmen hiçbir sıkıntı yokmuş gibi aynı heyecanla sahaya çıkıp takımını sırtlayan genç oyuncular, gerçekten futbol aşığı olduklarını seyircilerini gösteriyorlar. Kardeşliğin, dostluğun ön planda olduğu bir sezonla başlansın, aynı şekilde kapansın. Dileğimiz bu.  Artık söz futbolcularda.

Teknik olarak kendilerini hazırlayan patronlara kendilerini gösterme zamanı geldi. Şu unutulmamalı. Her futbolcu amatörden geçer, her futbolcu olmak isteyen, gönül veren gençler illaki zorluklardan geçecektir, geçiyorlar da. Dediğim gibi yeter ki bir hedef olsun. Hedefe varmak zordur ama imkânsız değildir. Şartlar her ne kadar ağır olursa olsun ben bu sezon daha çetin, daha heyecanlı, daha mücadeleci takımları takip edeceğimize inanıyorum.

Her ne kadar seyircisi az olsa da amatör maçları izlemek, gücümüz yettiği kadar takip etmek çok farklı bizim için. Nerden geldiğini insan unutmamalı. Gerek amatör gerek profesyonel yani spor ile ilgili her alanda elimizden geldiği sürece takip edeceğiz. Bu sezon her dakikası heyecanlı, bol gollü maçlar izleme umudu ile.

Haydi, 8 Ekimde başlayacak amatörümüze. Bütün kulüplerimize yeni sezonda başarılar diliyorum.

Düzenleme : 19 Eylül 2017 02:57 Okunma : 8536