Sabrın Sonu Selamet Olsun | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Sabrın Sonu Selamet Olsun | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Sabrın Sonu Selamet Olsun

İlk maçlar her zaman zordur. Yeri gelir en iyi futbolcunun ayaklarına prangalar vurulur yeri gelir hiç beklenmedik bir performans görürsün.

Futbol denilen spor o kadar nankör bir spordur ki aslında bazen sırf çok iyi bir başlangıç yapabilmek için üç ay boyunca çalışırsın ama o gün yani gala gününde istediğin performansı bir türlü sahaya yansıtamazsın. İşte o noktada ortaya bir güç çıkar. O gücün adı TARAFTAR

Sadece destek veren ve moral motivasyonu en yukarıda tutmaya çalışan güçtür. Taraftarların en büyük özelliği zor zamanlarda, oyuncuların heyecanlı oldukları anlarda onlara karşı göstermiş oldukları destekler her zaman takımın ayakta kalmasını sağlamaktadır. Tıpkı Ereğlispor taraftarının pazar günü ortaya koymuş oldukları performans gibi. Yazıma taraftarımıza teşekkür ederek başlamamın sebebi bu takımın arkasında ne olursa olsun büyük bir güç olduğunu ve olacağını gösterdikleri içindir.

Sezonun ilk maçından bahsedecek olursak; futbol gerçekten çok ilginç ama çok keyifli bir spordur. Çok zorlandığınız ve bazen acaba diye sorular sorduğunuz anda bir futbolcun ortaya çıkar ve on numara bir gol vuruşu ile takıma beraberliği tribüne de moral kazandırır. İşte tıpkı Deniz’in yapmış olduğu vuruş gibi. Ama dedik ya futbolun nankör dakikaları da var diye...

Maçtan önce arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz sohbette şunlardan bahsetmiştik. Rakibimiz çok güçlü ve belki de şampiyonluk adaylarından bir tanesi o yüzden yenilmemek sezona iyi bir başlangıç olacaktır demiştik. Nitekim maçta oynayan bizdik yatan RAKİPTİ. Rakibe de yatmak için cesareti veren HAKEMDİ…       

Futbol açısından değerlendirmek istiyorum aslında ancak şunu da gözden geçirmek istiyorum. Bu takım daha ilk resmi maçını hatta belki de taraftarının önünde ilk kez oynadı. Heyecan, stres ve kazanma hırsı olacaktır. O yüzden antrenmanlarda çalışılan bazı oyunların sahaya yansımadığını ya da daha doğru bir kelimeyle yansıtılamadığını gördük.

Bunun sebeplerini zaten Ertuğrul Hoca devre arasında takıma iyi anlatmış olacak ki takım bir anda çehresini değiştirdi ve ikinci yarı daha önde basan bir takım hüviyetine ulaştı. Şunu da söylemeden edemeyeceğim ilk maçtan şunu da gördük ki Ertuğrul Hoca’nın doğru zamanında yapmış olduğu İbrahim ve Buğra hamleleri ile oyunu bizim lehimize çevirdi. Ancak şunu da söylemek istiyorum ki ne olursa olsun sakatlık dışında Mevlüt’ün mutlak suretle sahada olması gerekiyor. Hem top tutması hem de topla birlikte hücuma kalkma kalitesinden dolayı saha da kalması daha uygun gibi gözüküyor. Tabi ki bunun kararını verecek olan da hocadır.

Özellikle İbrahim üzerinde de durmak istiyorum. Kısa zamanda başından geçen çok büyük acıya rağmen Zihni gibi kaliteli bir oyuncunun görev aldığı dakikadan itibaren görevini harfiyen yerine getirmiş olması gerçekten keyifliydi. Çünkü büyük bir eksikliği ortadan kaldırmış oldu. Gelecek haftalarda formayı kapma adına daha çok zorlaması gerekecek ki burada da kazanan Ereğlispor olacaktır.

Hakem hakkında birkaç kelime etmeden olmayacak. Gerçekten verdiği ve vermediği kararlarla bence Ereğli’ye gelmiş performansı en kötü hakemlerdendi. Özellikle bizim oyuncularımız oynamak istiyor ancak rakip yatmak istiyor… Maalesef hakem de buna çanak tutuyor. Bildiğim tek şey şudur hakemin asli görevlerinden birisi oyun oynamak isteyen tarafa yardımcı olmaktır. Oynat kardeşim oynat ama o cesareti gösteremedi bizim hakem.

Bundan sonra ne olur? Bu Takım olur arkadaşlar ama biraz sabır biraz zaman 3-4 hafta bekleyelim ama desteğimizi de devam ettirelim. Mağlup olduk ama kötü top oynamadık bu takımın hepsi ayrı ayrı yerlerden geldi ilk defa taraftar önünde mücadele verdi. 8 yıldır BAL liginde şampiyonluğa oynayan rakibimiz bu ligin gediklisi tabi ki. Eğer futbolcularımızda heyecan ve stres biraz da acemilik olmasaydı biz tecrübeli rakibimize soğuk duş aldıracaktık.

İkinci 45 dakikada pozisyon vermedik aksine biz pozisyonlara girdik ama sonuç maalesef böyle oldu. Dediğimiz gibi bize iki şey lazım SABIR ve ZAMAN… Esen kalın…

Düzenleme : 26 Eylül 2017 00:26 Okunma : 8817