Milli Eğitim Bakanlığı ve Etyemez | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Milli Eğitim Bakanlığı ve Etyemez | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Milli Eğitim Bakanlığı ve Etyemez

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve daha çok kulislerde konuşulan Milli Eğitim Bakanının değişeceğine dair haberler pek çok yerde yazıldı çizildi.

Konu Milli Eğitim Bakanlığı olunca da Ereğlililerde refleks halinde “Halil Etyemez Bakan olur mu?” görüş ve düşünceleri belirdi yeniden.

Hatta bazı haber siteleri de konuyu bültenlerine taşıdılar.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, milletvekilliği sıfatının yanı sıra eğitimci kişiliği, sendikal faaliyetleri ve milli eğitim camiasına yakınlığı ile de bilinen ve vekil olmaktan çok eğitim camiasının “ABİ”si konumunda olmuştur ezelden beri.

Hatta henüz vekil olarak seçilmemişken bile adaylığı süresince, Milli Eğitim Bakanı kim olur? Soruları sorulduğunda ilk akla gelen isimlerden olmuştu.

Eğitimci geçmişi ve sendikal faaliyetleri konusunda tecrübelerini de dikkate alarak olası bir bakan değişikliğinde Sayın Etyemez’in bakan olması ve özellikle Milli Eğitim bakanı olması Ereğlililer kadar, Konyalılar kadar tüm milli eğitim camiası da sevinecektir diye düşünüyoruz.

Sayın Etyemez, Eğitim Bir Sen’de uzun süre emek harcamış, fikir ve düşünceler geliştirmiş bir ekibin ayrılmaz parçası olarak tanınmış ve hep eğitimci kişiliği ile teşkilatlanma yeteneğini birlikte kullanarak herkes tarafından sevilen ve saygı gören bir şahsiyet olmuştur.

Elbette ki kendisine böyle bir soru sorulduğunda ne şekilde yanıt vereceğini tahmin etmek zor değil. Biz de biliyoruz ki AK Parti geleneğinde görev istenmez verilir ve görevden kaçılmaz yapılır.

Bilmiyoruz Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın plan ve programında bakanlık nezdinde bir değişiklik söz konuş mudur? Böyle bir planlaması var mıdır? Bu konulara dair resmi bir ağızdan hiçbir açıklama yapılmadı. Zaten bu güne kadar da 16 yıllık parti tarihinde önceden bir açıklama yapılmamıştı.

Ereğlili bir siyasetçi olarak Sayın Etyemez’in bakanlık görevi ile görevlendirilmesi bizleri mutlu edecektir şüphesiz. Ancak bu konuda yöresel değil ulusal düşündüğümüzde Sayın Etyemez’in milli eğitime katacağı büyük faydalar ve katkılar şüphesizdir ve bu noktada söz de karar da parti yetkililerindir.

Ne karar verirlerse hayırlı olur inşallah.

Okunma : 8816