Ereğlispor Çalıştayı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ereğlispor Çalıştayı | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

16 Temmuz 2018 Pazartesi
Ereğlispor Çalıştayı

İLÇEMİZ’de SPORLA yaşamak, ne olursa olsun farklı bir olgu.

Muhabbetlerinde sürekli bu iş vardır. Evlerinde televizyonlarında sürekli spor kanalı açıktır, gazetede önce spor sayfalarını okurlar. Kısacası hayatlarının her anında spor vardır. Spora adanmış bir yaşam…

Ereğli’de herhangi bir vatandaşın eline yerel gazete geçtiği an hemen arka sayfaya bakar spor sayfasına. Şehir olarak spora ve Ereğlispor’a âşık bir toplumuz…

Bunu toplumsal anlamda irdeleyecek olursak son yıllarda işin çok daha değişik bir renk almaya başladığı da kesin. Sporu kendine yaşam biçimi edinenler sürekli olarak iç içe yaşarlar ve her sorundan haberdardır. Ancak, son zamanlarda ise öyle bir kesim oluştu ki… Her konuda konuşan insan. Tabiî ki demokratik ortamlarda fikir hürriyeti var. Bilgisi olsun ya da olmasın konuşmak. Bu fikir hürriyeti değil de, kirlilik oluşmasına neden olmaya başladı.

Emeğe de saygısızlık ta işin çabası. Son günlerde Ereğlispor’u da sadece konuşan bir toplum olduk. Eleştiren ve konuşan, ancak çözümleyici olmayan bir toplum. Bu tür eylemlerin yıkıcı olduğu da kesin. Bana göre ile de toplumun hiçbir yere varamayacağı da. Sadece Takım zarar görüyor kaygısı oluştu bende

Uzmanlık gereken konumlarda neyin? Nasıl olacağı? Konusunda çözüm de konunun asıl muhatabı ve gerekirse o branşın ilgili bireyi ile görüşmek en güzeli olsa. Maalesef böyle olmayınca sportif anlamda bir adım ileri gitmenin de imkânı olmuyor. Bu konuda son zamanlarda İlçemiz de sıkıntı giderek artıyor. Maalesef sapla saman karışmaya başladı.

Ereğli’de artık kesin bir birlik beraberlik çerçevesinde birleşip Ereğlispor için bir panel düzenleyip Ereğlispor için ne yapabiliriz? Çalıştayı yapılması lazım.

Mesela spor müsabakalarımızda sporla ilgisi olmayan kişilerin ve konu ile yakından uzaktan alakası olmayanların basın tribününde oturuyormuş, spor programlarında yorumculuk yapıyormuş… Gibi her türlü yorumları yapması acaba kendine prim mi veriyor yoksa? Âşık olduğu Ereğlispor’una zarar mı veriyor? İşin içinden gelmeyenlerin olayın sosyal, psikolojik, ekonomik gibi boyutları ile bilgisinin ne kadar olacağı da aşikar.

Maalesef ahbap çavuş ilişkisi ile de bir yere varılmıyor. Ama bu işe gönül vermiş ve konu ile ilgili kişilere gelince de iş yokuşa sürülmesi. Bu noktada İlçemizde her olaya bir kılıf ta ayarlanmış durumda. İnşallah işin sonu hayır olur.

İşin özü, artık toplumsal anlamda her alanda olan düzenlemenin bir an önce sportif alanlarda ve branşlarda da başlaması. Ne olacaksa da işin lafta değil de işte olması. Bir de bu tür olayların en azından bizden ilerde bulunan Küçük ilçelerde nasıl yapıldığına da dikkat edilmesi.

Aksi halde sadece günü kurtarmaktan bir adım ileri gitme imkânımız da olmaz. Günü kurtarma planlarıyla da sportif alanda da yarışabilmek te sıkıntılı olur ve olacaktır. Gerçek ve kalıcı şeylere imza atmak için konu ile ilgili herkesin ve her kesimin şapkasını önüne koyup düşünme vakti geçiyor. Yoksa durduk yerde şapkadan tavşan çıkmaz…

Hepinize iyi günler

Düzenleme : 12 Ekim 2017 02:14 Okunma : 11371