Konya
DOLAR8.1775
EURO9.7601
ALTIN456.91
Cumali Yıldız

Cumali Yıldız

Mail: [email protected]

Tek Gerçek Ereğlispor

Evet, sevgili Ereğlili sporsever halkımız bugün benim için ve eminin ki sizin için de sevinçli ve mutlu bir gün.

Tabi içimizdeki İrlandalılar hariç. Bu takimi karıştırmak isteyenler hariç. Sanırım dün onların istediği gibi bir sonuç çıkmadı.

Ereğli sporlu futbolcu kardeşlerim teknik heyet ve yönetim tek yürek olup Meski maçını kazandı hem de üstün bir oyunla kazandı.

Herkes üstüne düsenin kat kat fazlasını yaptı, canla başla mücadele etti Mersin’de.

Evet, sevgili dostlar şimdi şöyle bir düşünmek lazım; Ereglispor dışarıda, deplasman maçlarında çok başarılı sonuçlar alırken neden iç sahada istenileni yakalayamıyor?

Bunun bir sebebi olmalı evet bence de bir sebebi var bunu anlamak için o sahada mücadele eden bir sporcu gibi düşünüyorum. Muhteşem bir seyirci potansiyelimiz var kolay değil bu kadar seyirci önünde oynamak ilk Akşehir maçını hatırlayalım, evet kötü bir oyun oynayıp mağlup olmuştuk seyircimize iyi oyun göstermek istiyoruz daha başarılı sonuçlar almak istiyoruz ama o stres bize bir türlü istediğimiz oyunu sahaya yansıtmamıza izin vermiyor hep engel oluyor.

Biz iyi bir takımız bunu biliyoruz ve bu arkadaşlarımıza güveniyoruz bir de daha maçın basında kendi sporcumuzu yuhalayan rencide edici söylemlerde bulunan bu takımın başarılı olmasını istemeyen bana göre hainler var ne yazık ki.

İc saha maçlarımızda bunu yaşıyoruz sizler de biliyor ve görüyorsunuz bu çocuklar hiç yenilgi yüzü görmemiş bir Aksaray’ı yendiler orada maruz kaldığımız olaylar bir yana Aksaray seyircisinde bir şey dikkatimi çekti. Şehir olarak takımlarına inanmış güvenmiş bir taraftar vardı ve bu taraftar kendi takımını alkışlar ve tezahüratlarla uğurladılar.

Bizde ise daha maçın başında küfürler ve yuhlar var evet dedik ya bu takimi karıştırmak isteyenler var zaman zaman bunu başarıyorlar.

Sağduyulu taraftarımızdan isteğim bu tur oyunlara gelmeyelim bunlara biz engel olmalıyız gerçek taraftar olarak dedik ya takimi karıştırmak için her türlü iftira, kara propaganda yapmaktan çekinmiyorlar maalesef.

Ereglispor taraftar derneği var biliyorsunuz neler yaptıklarını görmemek için kör olmak lazım. Şehrimizi Ereğli spor bayraklarıyla donattılar gece demeden soğuk demeden bunu başardılar ama ne hikmetse onlara da dil uzatıp karaladılar onların sucu günahı neydi biliyor musunuz kayıtsız şartsız takımlarını sevmek ve desteklemek. Evet, suçları buydu bunun için kötülediler takımdan uzak tutmak istediler çünkü onlar küsüp giderse bu takım bir yara daha alır zayıflar diye düşündüler.

Bu takımın performans olarak en üst düzeyde olan kaptanına küfür ettiler onu hataya zorladılar ve başardılar evet şimdi sevinin kaptan yok artık yazık yazık ki bu kişilerle aynı havayı solumak zorundayız.

Şunu söylemeliyim ki şu an bu takımda görev yapan malzemecisi futbolcusu hocası yönetimi ve Belediye Başkanı herkes ama herkes bu takımın başarılı olması için gece gündüz kar soğuk yağmur demeden çalışıp çabalıyor. Gerçek bu başka gerçek yok. Eyyy İrlandalılar bu takımı yıkamayacaksınız buna gücünüz yetmeyecek neden mi bu takımda birbirine sonuna kadar güvenen insanlar topluluğu var çekin o kirli düşünce ve kirli ellerinizi takımın üstünden çekinnnn.

Esen kalın

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar